Ostrá atmosféra bude zřejmě opět panovat na zítřejším jednání karlovarského zastupitelstva. Opozice se tu totiž znovu pokusí otevřít případ radního Václava Tomáška (ODS), který se otevřeně přiznal, že pracuje pro rodinu Zádamských. Dva bratři Zádamští nyní sedí ve vazbě pro podezření z vydírání.

„Zkusíme to. Podle našeho názoru je tato věc velmí závažná a měla by být vysvětlená. Na Karlovarsku operoval gang, který byl obávaný široko daleko. A my máme radního, který pro ně pracuje a ještě je jednatelem KV Areny, která má spravovat majetek za více než miliardu. To nám vadí,“ říká zastupitel Jiří Kotek (ODA–SNK–ED).

Tomáškovo vyjádření o jeho spolupráci s rodinou Zádamských vydal Deník letos v červenci. Natočila ho i televize Nova, pro kterou Tomášek uvedl, že pro Zádamské pracuje rád. „Nevím, co byl měl pan Tomášek na zastupitelstvu vysvětlovat. Mně řekl, že to jsou lži a pomluvy. Nevím o tom, že se přiznal ke spolupráci s touto rodinou. Nevím, proč bych měl věřit reportáži v televizi,“ poznamenává radní Martin Zeman (ČSSD).

„Myslím si, že v novinách to pan Tomášek vysvětlil dostatečně. Já osobně už další vysvětlení nepotřebuji. Mně je jedno, s kým spolupracuje. Živím se také obchodem a jeden z mých obchodníků byl před časem zavřený za podvod. Partnery si nevybíráme,“ konstatuje Arnošt Donth (ODS).

„Na mém postoji vůči panu Tomáškovi se nic nezměnilo. Pokud bude chtít, ať se k tomu na zastupitelstvu vyjádří. Je totiž otázka, jakým způsobem s touto rodinou spolupracuje. Mně osobně to nevadí,“ říká radní Radek Novák (ČSSD). „Domnívám se, že tato věc nemá na zastupitelstvu co dělat. Narušovat jednání těmito problémy není ani šťastné, ani dobré. Pan Tomášek se k tomu vyjádřil už v tisku,“ podotýká radní Václav Larva (ČSSD).

Náměstkyně Jana Petříková (ČSSD) si naopak myslí, že by Tomášek měl na dotazy na zastupitelstvu odpovědět.

Náměstek primátorky Jan Balek (ODS) prý o záležitosti s Tomáškem nepřemýšlel.

Zato o ní přemýšlel náměstek primátorky Tomáš Hybner (ČSSD). „Osobně jsem se ho ptal a dal mi slovo, že vše je v naprostém pořádku. Respektuji to, je to chlap, měl by mluvit pravdu a slovo držet,“ uvedl Hybner. Pimátorka Veronika Vlková naopak přikládá největší váhu presumpci neviny. “Tu ctím a podle mých zpráv nebylo radnímu Tomáškovi sděleno žádné obvinění,“ uvedla primátorka. Tomášek už několik dní nebere telefon.