Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice utrácí tisíce za letenky

KARLOVY VARY - Za dvoudenní cestu do Bruselu zaplatila radnice třicet tisíc, za Řím téměř stejně.

25.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: VLP/Jiří Koťátko

Za zahraniční cesty primátorky utratila karlovarská radnice během dvou měsíců 72 tisíc korun. Veronika Vlková (ODS) strávila během této relativně krátké doby v cizině čtrnáct dní.

Od 7. do 9. září navštívila karlovarská delegace Baden – Baden, tedy partnerské město lázní. Bádenští slavili pětisté výročí udělení městských práv a náklady na cestu hradili oni. „Do Baden – Badenu odcestovala primátorka se zastupiteli Markétou Wernerovou a Arnoštem Donthem. Členem delegace byla i Libuše Hánová (ODS), pracovnice vnějších vztahů karlovarského magistrátu,“ uvedl mluvčí Lukáš Pokorný.

Začátkem října se první dáma zúčastnila s mluvčím radnice Jakubem Kaválkem slavnostního otevření Českého domu v Bruselu. „Letenky a ubytování stály 30 tisíc korun. Tato cesta se organizovala na poslední chvíli, což se rapidně promítlo do ceny letenky,“ vysvětlil vysokou cenu Pokorný.

Od 18. do 21. října, tedy včetně víkendu, pobývala primátorka s Libuší Hánovou v Římě. Cesta stála magistrát téměř 28 tisíc korun. „Veronika Vlková navštívila ministerstvo kultury a cílem návštěvy bylo prohlubování mezinárodních vztahů,“ upřesnil Pokorný.

Koncem října vycestuje první žena města s Libuší Hánovou ještě do švédského Varbergu, dalšího partnerského města, na mezinárodní konferenci lázeňství. Předběžné náklady na tuto cestu činí dalších 14 288 korun. „Celkově vzniklé náklady za cesty primátorky tedy za toto období činí 72 132 korun. „Radní necestovali a do výsledné částky se nepromítly výlohy doprovázejících pracovníků radnice,“ dodal mluvčí.

Primátorka v červnu letošního roku nastoupila na mateřskou dovolenou, protože se jí narodil syn. „Ukončila ji k 1. říjnu,“ uvedl tajemník Jiří Vávra.

Karlovarští zastupitelé proti reprezentaci lázní v zahraničí nic nenamítají, ale upozorňují, že primátor má jezdit tam, kde se to Karlovým Varům vyplatí. „Je třeba prioritně zvažovat rozsah a finanční náročnost zahraničních cest. V rozpočtu se škrtá a například důchodcům masivně zdražujeme jízdné v MHD. Proto bych předpokládal, že i radnice se vyvaruje plýtvání finančními prostředky. Například cestu do Bruselu na otevření Českého domu za třicet tisíc korun považuji za neefektivně vynaložené peníze,“ uvedl karlovarský zastupitel Petr Kulhánek (KOA). Se vším, co primátorka na zahraničních cestách pro město dojednala, musí podrobně seznámit zastupitele.

25.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Ilustrační foto

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Jazzfest uvede další koncert v Galerii umění Karlovy Vary

Karlovy Vary - Jazzfest 2017 je v plném proudu a jeho účastníci přivádějí své posluchače na ta nejkrásnější místa po celých Karlových Varech. Ani středeční koncert nebude výjimkou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení