Až do minulého roku se totiž v Šemnici neoddávalo. V současné době už je vše ale jinak.

„Vloni jsme po dlouhé době začali v obci opět oddávat. První svatba, která se u nás od druhé světové války konala, byla 12. dubna loňského roku,“ říká starosta Šemnice Vladislav Tůma. První svatba v novodobé éře se konala v improvizované obřadní síni v mateřské školce, kde byla uspořádána i oslava stříbrné svatby v tomto roce.

V Šemnici se po dlouhých letech vrátili i k vítání občánků. I tyto slavnostní akce se konají zatím v mateřské školce. Vedení obce však do budoucna počítá s oficiální obřadní síní. „Chtěli bychom vytvořit multifunkční dům v Dubině v budově bývalé hasičárny, kde by mělo být infocentrum, knihovna, která se nyní nachází v zoufalém objektu. Také by tam měla být obřadní síň, zasedací místnost a zázemí pro některé zájmové skupiny,“ vysvětluje starosta Tůma.

Současné vedení obce se snaží vycházet místním občanům vstříc i v běžných úředních záležitostech. „Nově jsme u nás na radnici zavedli ověřování listin. Lidé už tak nemusejí vážit cestu na úřady do Kyselky či do ještě vzdálenějších Karlových Varů,“ uvádí šemnický starosta.

Vedení obce se snaží pomáhat i těm lidem, kteří přišli o zaměstnání. „Nyní jsme tak například pomohli paní, která pracovala v porcelánce a skončila bez práce. V současné době u nás vykonává veřejně prospěšné práce,“ dodává starosta s tím, že obec takto už pomohla přibližně deseti lidem.