I když přicházely v úvahu dvě varianty prodeje, vedení města se nakonec rozhodlo pro tu obvyklejší. Objekt bude prodán za cenu podle znaleckého posudku, což navrhoval odbor financí a ekonomiky.

Komise pro hospodaření s majetkem města naopak prosazovala poskytnutí slevy ve výši šedesáti procent. Nebytové prostory v Severce budou nyní nabídnuty stávajícím nájemníkům. Mezi nimi je i společnost Casso Invest bratrů Zádamských, kteří jsou v současné době ve vazbě. Tato firma podle usnesení rady města z 29. ledna porušila nájemní smlouvu, když prostory bez souhlasu města podnajala třetí osobě. Přesto i Zádamští budou mít stejné právo na odkoupení nebytových prostor jako ti, co nájem neporušili. „Bylo to první pochybení této společnosti, a to vedení města vyřešilo tak, že dostala pokutu,“ reagoval náměstek karlovarské primátorkyTomáš Hybner (ČSSD).

Prodej jednotlivých prostor by podle něj mohli řešit zastupitelé už letos v červnu. I tímto karlovarským případem se nyní zabývá protikorupční policie.