Za problémové považuje ředitel Základní školy v Konečné ulici Vladimír Hůrka 'své' žáky ve dvou třetích třídách, otevřených v letošním školním roce. Proč?

Rodina devítiletého Filípka z Karlových Varů nedávno požádala, aby chlapec mohl z rodinných důvodů přejít ze Základní školy ve Vančurově ulici právě do ´základky´ na Čankovském sídlišti.

„Vnuk se dobře učí, je šikovný, nejsou s ním potíže ani doma ani ve škole. Když jsme pana ředitele Hůrku žádali o přijetí na školu v Konečné, nebyly s tím žádné problémy z naší ani z jeho strany. Chlapec se moc těšil, naučil se cestu do školy. O to horší pro něj bylo náhlé rozhodnutí pana ředitele, že ho nepřijme. Filip totiž vůbec neví, stejně jako my, jaký měl pan Hůrka k náhlé změně názoru důvod. Jen nám sdělil, že se školou a žáky ve Vančurově nemá dobré zkušenosti, nebo něco v tom smyslu. Byl to šok,“ říká Filipova babička.

Ředitel Hůrka tvrdí: „ Chtěl jsem rodině vyhovět, i když chlapec patří spádově jinam. V našich třetích třídách ale máme problémové kolektivy a bál jsem se, že přijetím nového žáka bych je mohl narušit.“

Filip nyní chodí, podle rodiny naštěstí, do matematické školy v Truhlářské ulici.

„Mrzí nás přístup ředitele. I když jsme dnes rádi, že nakonec chodí do školy ve Staré Roli. Měli jsme vlastně štěstí,“ dodala babička chlapce.