Rodiče sice stále věří, že vedení města zvrátí své rozhodnutí o ukončení provozu, přesto však už nyní raději hledají pro své děti jinou městskou školku. Podle informací radnice a ředitelky spádových mateřinek Zdeňky Tiché bude pro děti z ulice Krále Jiřího připravená celá třída v Krymské ulici.

„Byli jsme se tam zeptat, ale dozvěděli jsme se, že by měly být děti z Krále Jiřího rozděleny do několik tříd v Krymské ulici. A to se nám nelíbí. Vždyť nám bylo slibováno, že kolektiv bude zachován,“ postěžovala si jedna maminka.

Ředitelka Tichá po této informaci zjišťovala, jak se věci mají. „Od září bude skutečně v Krymské ulici pro tyto děti vyčleněna jedna třída. Rodiče mohou být klidní. Jinou alternativou, kterou jsem jim oznámila na setkání minulý týden, je rozdělit děti do sedmi městských školek,“ upřesnila ředitelka s tím, že však ani na jednu možnost nechtějí rodiče přistoupit a budou dále usilovat o zachovní mateřinky.

Problematikou se má dnes zabývat klub ODS. Přislíbila to primátorka Veronika Vlková (ODS). Po té, co vyplynulo na povrch, že kvůli školce hrozí rozpad koalice, uvedla, že ona by ji chtěla zachovat jako městskou mateřinku.