Nejistý osud mateřské školy v karlovarské ulici Krále Jiřího stále více znervózňuje rodiče dětí, které do tohoto městského zařízení docházejí. Vedení města stále totiž definitivně nerozhodlo, jak s touto školkou naloží. Záměr, že město mateřinku pronajme soukromému subjektu, není v žádném usnesení rady města. Ta by měla o osudu školičky definitivně rozhodnout na úterním jednání. Redakci Deníku o tom informoval náměstek primátorky Tomáš Hybner (ČSSD).

I když totiž rada schválila, že školku pronajme soukromému subjektu, tento fakt se doposud neobjevil v žádném usnesení vedení města. Jde zatím jen o doporučení rady.

„Výběrové řízení na nájemce stále nebylo vypsáno. Není k tomu žádné usnesení. Rada by se podrobnou situací v této školce měla zabývat tedy teprve až na jednání příští týden v úterý,“ uvedl Hybner.

Přesto se ve školce v ulici Krále Jiřího stále konají zápisy předškoláků už na příští rok. Rodiče jsou z této situace naprosto zoufalí. Nevědí, kam své dítě přihlásit. I když má být volná celá třída ve školce v Krymské ulici, podle zdejší ředitelky tu není žádné místo.

„Včera jsem se zeptala paní učitelky: „Jak to vypadá s naší školkou?“ a ona odpověděla: „Já opravdu nevím”. Pochopila jsem, že jedinou možnou variantou je komunikace přes média. Za dva měsíce nám končí školní rok. A co bude v září? Půjde moje dcerka do své školičky, nebo do jiné?“ ptá se například Lenka Harmašová, která žádá zastupitele, aby tuto mateřinku zachovali.

Školička v ulici Krále Jiřího podle vedení města nesplňuje hygienické normy a na základě toho musí projít rekonstrukcí, která by stála tři a půl milionu korun. Zaměstnankyně hygienické stanice tuto informaci ovšem popřely s tím, že jediným jejich požadavkem bylo snížení počtu dětí, což se podle nich stalo.

Město však přesto nechce do objektu investovat. Důvodem je fakt, že jen čtyřicet procent z budovy vlastní město.

Vedení města už si je nyní vědomo, že pronájmem zdejších prostor by přišlo o jedinou stávající mateřinku v centru. Náměstek Hybner potvrdil, že město uvažuje o výstavbě nově školičky. „Neříkal jsem, že by měla být přímo v centru města. Budeme ale hledat v územním plánu místo pro zřízení nové mateřské školy, která by byla vhodná pro 21. století,“ podotkl Hybner.

Podle něho však není problémem 3,5 milionu jako investice do stávající školky. „Myslím si, že není vhodné investovat peníze do domu který je ze 60 procent soukromý. Záleží na zastupitelích. Pokud oni řeknou, že školku chtějí zachovat, peníze na to v rozpočtu jsou,“ dodal náměstek.