Langmaiera viní protikorupční policie hned z několika trestných činů, za což byl obžalován ve dvou žalobách. Soudce ale obě spojil dohromady, a tak se u soudu budou projednávat najednou.

„První žaloba se týká trestných činů porušení povinnosti při správě cizího majetku, zneužití pravomoci veřejného činitele, zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění obce a zmaření vyhlášení předčasných voleb,“ uvedl státní zástupce Pecka. V době, když byl Langmaier ve funkci starosty, byli někteří zaměstnanci obce nadstandardně odhodnocováni. Někteří z nich měli být přitom jeho příbuznými. Navíc zmařil možnost, když klesl počet zastupitelů pod zákonnou hranici, aby byly vyhlášeny předčasné volby.

Druhá žaloba na Langmaiera je postavená na podezření ze spáchání podvodu. „Bývalý starosta totiž žádal odstupné za to, že skončil ve své funkci, neměl na to ale právo. O finanční prostředky je totiž možné požádat jen tehdy, pokud není proti danému představiteli obce vedeno trestní řízení. Pokud je vedeno a politik přesto zažádá o odstupné, je to klasifikováno jako podvod. A to se stalo v případě exstarosty Stanovic,“ vysvětlil státní zástupce.

Bývalý starosta Langmaier před časem Deníku uvedl, že se necítí vinen. Více odmítl redakci Deníku říci.