Není proto divu, že se většina lidí těmto místům vyhýbá.

„Žiju v Karlových Varech několik let, ale za tu dobu jsem snad nezažila, že bych kdy procházela osvětleným podchodem. Mám na mysli hlavně dva podchody pod křižovatkou u Becherovky.“ řekla Karlovaračka Kamila Nejedlá.

Těmito podchody projde mnoho lidí a také turistů, kteří přijedou na vlakové a autobusové Dolní nádraží. Zejména turisté se často podivují nad tím, že místo, které je téměř v centru města, je nedostatečně, nebo v tomto případě vůbec, osvětleno. Jak podotkl jeden z nich: „Je to taková ulička hrůzy. Když jsem tudy šel poprvé, měl jsem docela strach. Příště jsem byl ovšem připraven a vybral jsem si jinou cestu.“

Tak tomu bylo až do dnešního, prvního říjnového dne. Ráno, když jsem těmito podchody procházela, jsem nevěřila vlastním očím. Oba dva svítily. Doufám tedy, že to nebyla jen nějaká zkouška, a že budou oba podchody svítit již nadále.

Na rozdíl od podchodů u Becherovky, podchod pod Jáchymovskou ulicí nesvítil ani dnešního dne. Proto není divu, že zde volí lidé k přecházení radši osvětlenou silnici. Ale pokud byste hledali asi ten nejstrašidelnější podchod, našli byste ho v parku pod Horním nádražím. V místech, kde by měla být umístěna světla, jsou nastrkány pet-lahve a jiné odpadky. A těmi, jak je známo, se svítit nedá.

Proto zde vládne opravdu tma tmoucí a je možné, že se jednou stane pravou turistickou atrakcí s názvem Karlovarská tma.