Karlovy Vary, které jsou vedoucím celého projektu, se tak staly hlavním městem evropských lázní. Město Karlovy Vary stálo u zrodu celého projektu a jeho zahájením, které proběhlo v rámci Kick-off mítinku v Grandhotelu Pupp dne 1.října 2006, se tak stalo oficiálně jeho lídrem a hlavním organizátorem. Partneři projektu vytvořili rozsáhlou síť zahrnující důležitá lázeňská města a organizace z jedenácti zemí Evropy.

Projekt THERMAE EUROPAE je financován za podpory Programu „CULTURE 2000“ a spolufinancován jednotlivými spoluorganizujícími partnery, kterými jsou švédský Varberg, italské Acqui Terme, slovenské Piešťany, bulharský Velingrad a belgická společnost Eurotec Consulting S.p.r.l., která má na starosti koordinaci veškerých aktivit spojených s projektem.

Během tří let trvání projektu budou zorganizovány tři významné kulturní události, z nichž první již proběhla v říjnu loňského roku ve švédském Varbergu, poslední je plánovaná na jaro příštího roku v italském Acqui Terme a úplně největší proběhne u příležitosti oslav zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech v květnu tohoto roku. V rámci projektu se uskuteční několik různých akcí jako např. přátelské exhibiční fotbalové utkání mezi Europoslanci a zástupci politiků a slavných osobností, dále proběhne putovní výstava zaměřená na historické a kulturní dědictví evropského lázeňství, tvořená z několika různých sekcí.

Neméně významnou událostí pak bude pořádání mezinárodní lázeňské konference, která potrvá dva dny a kde budou prezentovány nejdůležitější výstupy projektu Thermae Europae: kniha o evropském lázeňství, publikace White Book - studie o evropském lázeňském dědictví a časopis Thermae Europae, který bude až do ukončení projektu, tedy do 30.září 2009, vycházet čtvrtletně a bude distribuován do všech zemí Evropy.

Díky tomuto projektu se naše město ještě více zviditelní a stane se vlajkovou lodí evropského lázeňství.

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ

Město Karlovy Vary vyzývá veřejnost k účasti v amatérské fotografické soutěži s námětem ¨ Život v lázních aneb kulturní lázeňské dědictví“.

Soutěž je rozdělena do dvou kategorií, přičemž není podmínkou zúčastnit se obou z nich.

1. Architektonické dědictví
2. Hloubavý portrét “lázeňského životního stylu“

Každá z kategorií bude odměněna samostatně, a to následovně:
1. místo – šek na 25.000,- Kč
2. místo – voucher pro dvě osoby na wellness víkend v některém z partnerských měst
3. místo – dárkový koš s drobnými předměty a typickými lázeňskými produkty

Podmínky soutěže jsou k dispozici na magistrátu. Vítězné snímky vybrané odbornou porotou se stanou součástí putovní výstavy lázeňství v Evropě. Vernisáž bude slavnostně zahájena primátorkou města Karlových Varů dne 4.5.2008.

Libuše Hánová