Když se před před deseti lety rozhodli chalupáři, pražský malíř a grafik Bohumil Franc a Vladislav Krátký ´něco udělat´ se zdevastovaným kostelem svatého Linharta, netušili, jak moc práce se kousek po kousku podaří udělat za deset let. Z úplné ruiny, do které tekla voda a bujela v ní plíseň, se po letech stává opět skutečné duchovní místo.

„V sobotu jsme v kostele slavili už jubilejní, desátou slavnostní bohoslužbu. I tentokrát akci podpořili členové pražské Ypsilonky, mši sloužil biskup František Radkovský,“ říká vdova po už tři roky zesnulém Bohumilu Francovi, Helena Francová. Ta se totiž s dalšími přáteli a Vláďou Krátkým rozhodla společně se svým synem, restaurátorem, pokračovat v díle, které zahájil před lety její manžel. „Měli jsme výhodu, že můj muž se znal s řadou pražských umělců, restaurátorů, sponzorů a šikovných lidí, kteří nám se vším pomáhali,“ pokračuje Helena Francová.

Jak uvedl Bohumil Franc mladší, už je hotov celý krov, střecha, v kostele je nový zvon, opravena je také řada uměleckých prvků. „Letos dokončíme opravu věže, už je skoro hotová. Finančně nám pomáhá město Bochov a krajský úřad,“ dodává Vláďa Krátký. Také letos byl součástí slavnosti kulturní program, hudba, zábava i vzpomínání na začátky.