Jen velkým osobnostem bývá dopřáno, aby jejich smrt nesla prvky antické tragédie. Jako by dlouhý a neobyčejně plodný život nemohl skončit jen tak, jak je to dopřáno jiným. V krutosti a bolesti jeho konce musí být obsaženo mnohé z toho, co jej činilo zvláštním a mimořádným. Karlovarský občan Vladislav Jáchymovský, milovník a vášnivý propagátor hudby, zemřel v pozdních večerních hodinách v úterý 18.září, když se vracel z koncertu a kdy mu ještě v uších zněla hudba jeho milovaného Antonína Dvořáka.

Na jeho náhlé smrti se podílely hned dva automobily, které neměl rád a nikdy si tento dopravní prostředek nepořídil. Naposledy vydechl na dlažbě Jáchymovské ulice ve městě, které měl nade vše rád a kterému věnoval všechny své síly. Byl dlouholetým kronikářem města a nepřebernou studnicí informací o jeho historii i současnosti.

Napsal stovky článků a studií, přednesl velké množství referátů a přednášek. Byl všestranně vzdělaný a neúnavný, byl to dobrý a čestný člověk a věrný kamarád. Letos na Silvestra by mu bylo 84 let. K jeho bohatému životu se redakce Karlovarského deníku, jehož byl po léta pilným přispěvatelem, ještě vrátí.