Ačkoliv nájemce ohrožené karlovarské vinárny, Svatováclavského sklípku, Václav Čermák předložil majetkové komisi materiály o tom, že byly prostory před lety zkolaudovány jako vinárna, vedení města říká, že tomu tak není. Tuto informaci přitom jako první potvrdil Deníku člen komise Štefan Varga (KSČM). „Pan Čermák našel materiály o kolaudaci,“ uvedl před časem Varga.

Osud vinárny se začal komplikovat v momentu, kdy nad ní začal ruský investor stavět luxusní sanatorium Svatý Josef. Ten totiž uvažuje o tom, že by původní schody, které musí obnovit, vedly právě přes místo stávající vinárny. Poté, co se s touto žádostí obrátil na město, že by měly schody vést jinou trasou, přišlo se na to, že Čermák neplatí za užívání vinárny a prostranství kolem ní žádný nájem. Navíc se na stavebním úřadě nepodařilo dohledat, že má nájemce na vinárnu kolaudaci.

„Pan Čermák měl uzavřenou nájemní smlouvu s bývalými Technickými službami města, a to až do roku 2020. Jenže po nich nikdo nájem neobnovil. Smlouva je naprosto špatná. Vyzvali jsme proto nájemce, aby doložil do 31. března podklady ke kolaudaci a aby uhradil poplatky za užívání komunikace za dva roky zpět. Pokud se tak nestane, bude objekt vyklizen,“ informoval náměstek primátorky Tomáš Hybner (ČSSD) s tím, že Čermák nepředložil kolaudaci na celkový objekt.

To Čermák popírá. „Majetkové komisi jsem předložil kolaudaci na celý objekt,“ uvedl. Hybner to nevyloučil. Přiznal, že má radnice v materiálech nepořádek a že je dobře, že si Čermák dokumenty schoval.

Zároveň Hybner konstatoval, že není možné vést schody jinou trasou, na což nebylo vydáno stavební povolení. To ale naopak vůbec nevadí náměstku Petru Keřkovi (ODS). „Tak povedou přes vinárnu schody. No a co,“ komentoval komplikovaný případ Keřka.