VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hejtmane, slyšte volání - ještě je čas

Prohlášení zaměstnanců karlovarské nemocnice.

18.12.2007 1
SDÍLEJ:

Nemocnice Karlovy Vary.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

V televizním zpravodajství 13.12. hejtman JUDr. Pavel mluvil o „záměrném šíření polopravd, špatné komunikaci, ponechávání si důležitých informací obou stran - rozuměj zástupců České zdravotní (ČZ) na jedné a primářů a lékařů Nemocnice Karlovy Vary (NKV) na druhé straně - pro sebe…“.
Musíme bohužel říci, že hejtman nemluví pravdu (eufemisticky řečeno). Otázkou zůstává, proč?

Pokusíme se odkrýt pozadí věci:

A/ hejtman nikoho věcně neinformuje, lékařům NKV není znám žádný mediální ani tištěný výstup s konkrétními čísly hospodaření KKN či jinými fakty (hejtmanovy předvolební novinové fráze pomineme). Management Karlovarské krajské nemocnice (KKN) taktéž odmítá lékařům sdělit jakákoli konkrétní čísla, hejtman to ví a mlčí.

B/ hejtman dluží odpovědi na otázky, které mu lékaři NKV položili v deníku Karlovarska na podzim 07 (dosud nedostali jedinou). Stěžejní byly tehdy otázky:
- Kdo konkrétně ,kdy a jak informoval ČZ o možnosti vstupu do managementu KKN?
- Kdo ČZ vlastní, kdo ji založil, jaké má reference?
- Nejsou náklady na provoz ČZ větší (jen roční náklady na mzdy v ČZ jsou údajně 7 milionů korun) než proklamovaná úspora 5% z obratu KKN?
- Jaké jsou roční odměny pro členy ČZ, když zaměstnanci KKN již 2 roky nedostali odměny žádné?

C/ hejtman pomíjí jemu dostupné dokumenty o nákupu předraženého materiálu pro kardiointervenční oddělení NKV (nakoupeného dceřinou společností ČZ a následně prodaného NKV mnohem dráže, než by materiál nakoupila sama NKV přímo od výrobce - zisk jde na konto ČZ). Obdobně jde o různé nesmyslné a drahé audity zadané spřízněným firmám. Myslíme si, že toto může hraničit minimálně s trestným činem porušování povinností při správě cizího majetku. A hejtman mlčí.

D/ Do konkurzu (20.12.07) na nového generálního ředitele KKN se dle našich informací hlásí i MUDr. Lami, před rokem 89 kandidát KSČ, nyní personální ředitel spojený přímo s ČZ (zaměstnanec sesterské firmy ČZ) a člen ODS. Vyzýváme proto hejmana Pavla, aby zabránil tomuto manévru ČZ, jak protlačit na místo ředitele KKN tohoto svého trojského koně.

E/ Dle našeho názoru je v civilizované Evropě nemyslitelné, aby hejtman na jedné straně slíbil odvolání ČZ z KKN a na straně druhé, ČZ svěřil přípravu výběrového řízení na nový management KKN.

F/ Zdravotní sestry a lékaři NKV na místo ředitele KKN podporují kandidaturu MUDr. Štefana. Žádáme hejtmana, aby tento postoj vzal za svůj, za zvolení MUDr. Štefana se zasadil a odvrátil tím reinkarnaci ČZ v podobě MUDr. Lamiho či jiných s ČZ spojených osob. Přispěje tím ke zklidnění situace.

G/ Žádáme veřejné prohlášení, kterým hejtman zaručí, že nejde o plán kraje na budoucí plnou privatizaci KKN (po vzoru hejtmana Bendla).

Hejtmane, zamyslete se, ještě je čas. Uvědomte si, že i Vy budete za několik let jen řadovým karlovarským důchodcem a že budete potřebovat kvalitní lékařskou péči zde a nikoli v Nemocnici Na Homolce. Péči kvalifikovaných lékařů a sester, mluvících česky a nikoli například rumunsky.

Prosíme, nestavte se do role Sinóna před králem Priamem, hradby Tróje ještě stojí. Byť hadi se již k Láokoóntovi blíží…
a Kassandru nikdo neposlouchá.

17. prosince 2007, Karlovy Vary
zaměstnanci Nemocnice Karlovy Vary
(350 podpisů)

18.12.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Spolujezdec hodil pod zasahující vůz hasičů skleněnou láhev, agresora zachytila kamera.

Spolujezdec hodil pod zasahující vůz hasičů skleněnou láhev

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Zastavárník zpronevěřil, co mohl

Nejdek – Svou roli si poněkud popletl prodavač v nejdecké zastavárně, který si přivlastnil věci, aniž by mu patřily. V úmyslu získat neoprávněný majetkový prospěch si ponechal svěřené finanční prostředky a věci.

OTÁZKA PRO: Jaroslava Bradáče, krajského radního

Minulý týden se poprvé sešla krajská pracovní skupina k řešení námětů týkajících se úprav oborové struktury středních odborných škol. Jaké jsou závěry z jednání?

Kraj pro příští rok plánuje schodkový rozpočet

Karlovarský kraj – Očekávané příjmy Karlovarského kraje pro příští rok činí pět a půl miliardy korun, výdaje něco málo přes šest miliard.

Kdo je vidět přežije! Také ve městech jsou velmi riziková místa pro chodce

Karlovarský kraj – Povinnost být za snížené viditelnosti řádně označen reflexními prvky neberou chodci na lehkou váhu a je zřejmé, že se nechtějí stát obětí dopravní nehody.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT