Kdo zastupuje společnost Casso Invest, jejímiž jednateli jsou bratři Milan a Petr Zádamští, zadržení kvůli podezření z organizovaného zločinu? Tato společnost totiž stále zůstává v nebytových prostorech města, v objektu Severka na sídlišti Čankovská, kde provozuje hernu.

Karlovarský deník zveřejnil v listopadu informace o tom, že jmenovaná firma bez vědomí rady města podnajala prostory dalšímu obviněnému Robertu Šichmanovi. Po tomto zjištění vedení magistrátu rozhodlo, že Casso Invest dostane z objektu výpověď. Jenomže jak redaktoři Deníku zjistili, Zádamští hernu provozují nadále.

Důvodem, proč společnost nedostala doposud výpověď, je totiž fakt, že záležitost začali řešit právníci Zádamských. „Ve chvíli, kdy jsme začali v této věci komunikovat se společností Casso Invest, záležitost předala svému právnímu zástupci. Z toho důvodu musel magistrát začít věc řešit se svými právníky a tím došlo ke zdržení,“ uvedl mluvčí radnice Jakub Kaválek. Ten však údajně nemůže říci, kdo firmu zastupuje.

Podle několika zdrojů blízkých radnici by mělo jít o advokátní kancelář Sodomka, Souček, Jindra, Mokrý a partneři, se kterou stále spolupracuje karlovarská primátorka Veronika Vlková (ODS).

Ta ale propojení této advokátní kanceláře se společností Casso Invest popřela. „Nic takového mi není známo a žádné takové informace nemám. S touto kanceláří spolupracuji už pouze příležitostně, klienty zastupuji v jednotlivých starších kauzách, které nyní dobíhají,“ uvedla Veronika Vlková. Ani ta prý neví, který advokát rozporoval možnou výpověď z nebytových prostor v Severce za společnost Casso Invest bratrů Zádamských. „To netuším. Stížnost nebyla adresována k mým rukám a materiály do rady města na 29. ledna, kdy tento případ budeme řešit, ještě nemám k dispozici,“ vysvětlila Vlková.

Že nikdo na radnici o zastoupení Zádamských neví, to tvrdí všichni úředníci, kteří mají s nebytovými prostory v Severce cokoliv společného. „Vím, že se tato věc řeší, tento případ má na starosti právník města Tomáš Vodenka,“ poznamenal dnes už bývalý vedoucí právního odboru Tomáš Ficner. Jenomže Vodenka nebyl o moc sdílnější. „Nevím, kdo Casso Invest zastupuje. Obraťte se na mluvčího Kaválka. Pokud bude chtít, řekne vám to,“ reagoval Vodenka.

Kaválek až pak následně přislíbil, že setuto informaci pokusí zjistit. Do včerejší uzávěrky se tak ale nestalo. Deník se pokoušel kontaktovat i zástupce advokátní kanceláře Sodomka, Souček, Jindra, Mokrý a partneři. Nikdo z nich ovšem po celý den nebyl k zastižení.

Poplatky z herny v Severce magistrát od Zádamských stále vybírá. Podle mluvčího Kaválka bratři Zádamští odvádějí poplatky bez problémů a pravidelně.

Hernu v současné době provozuje Josef Treml, bratr Alana Tremla, který s Milanem Zádamským firmu Casso Invest založil a nyní je ve vazbě. Na dotaz, kdo nyní po obchodní stránce zastupuje firmu Casso Invest, matka Zádamských uvedla: „Je to pan Treml. Obraťte se na něj.“ Ani Tremla se však redakci nepodařilo kontaktovat.

Odpovědnou vedoucí herny v Severce je nyní Jana Tomášková. S gangem Zádamských je přitom spojován i karlovarský radní Václav Tomášek (ODS). Jde tedy o shodu příjmení? Na otázku, zda má radní Tomášek sestru, pouze reagoval: „Co je vám do toho? Do toho vám nic není.“

Další informace připravujeme.

Glosa: Radniční Matrix