Právník, který zastupuje společnost Casso Invest, jejímiž jednateli jsou bratři Zádamští a která provozuje hernu v městském objektu Severka, je zřejmě vymyšlený, anebo jde o ducha. Alespoň tak se k tomu staví někteří představitelé karlovarského magistrátu, kteří mají s nájmem Casso Investu v Severce co do činění.

Je běžné a logické, že ani náměstek karlovarské primátorky pro majetek Tomáš Hybner (ČSSD) nemůže zjistit, kdo je onou advokátní kanceláří? Ani on totiž po několikadenním pátrání její jméno nezná.

Casso Invest přitom porušila nájemní smlovu, když bez vědomí rady města podnajala prostory dalšímu subjektu, v současnosti zadrženému Robertu Šichmanovi.

„Trvám na tom, co jsem už řekl. Když se radnice začala zabývat porušením nájemní smlovy Casso Investu, ozval se její právník. Nyní případ řeší naše právní oddělení. Tyto informace jsem nijak nezkresloval,“ zopakoval včera Hybner.

O to, kdo zastupuje tuto firmu, se už zajímají i opoziční zastupitelé. Petru Kulhánkovi (KOA) však pracovnice odboru kanceláře primátorky na tento dotaz odpověděla: „Zjistila jsem, že žádná externí právní kancelář tuto společnost nezastupuje a na radnici se tímto materiálem zabývá právník Tomáš Vodenka.“

Jenomže ani Vodenka jméno právníka prý nezná. Jeho jméno odmítl sdělit Deníku i René Weis (ODS), šéf realitní kanceláře IKON, která má Severku ve své správě.

„Sám jsem po tom pátral. Požádal jsem proto úředníka z odboru majetku, pana Kahouna, ať mi ho sdělí. Do několika minut mi ale pak volali z realitky, že mi jméno neřeknou,“ vyprávěl Hybner a pokračoval: „Právník Casso Investu skutečně tento případ řešil. Ke schůzce došlo přímo v Severce a účastnil se jí mimo právníka i Josef Treml, současný provozovatel herny, a také zástupce realitní kanceláře.“

Hybner byl nemile překvapen tím, že z této schůzky nebyl pořízen žádný zápis. Přislíbil, že se záležitostí bude příští týden zabývat rada města, která může společnosti udělit pokutu, v horším případě pak rozhodnout i o její výpovědi ze Severky. „Zasadím se o to, že k výjimce v tomto případě rozhodně nedojde,“ dodal.

Redakce Karlovarského deníku se včera znovu pokoušela kontaktovat Weise, ale bezúspěšně. Podle informací Deníku má Zádamské v obchodních vztazích zastupovat advokátní kancelář ´Sodomka – Souček – Jindra – Mokrý & partneři´, se kterou stále spolupracuje karlovarská primátorka Veronika Vlková (ODS). Ta už v úterním Deníku odmítla, že by tato kancelář měla s Casso Investem něco společného. Stanovisko právníků Deník stále nemá k dispozici, ačkoliv se je redaktoři pokoušejí kontaktovat už od pondělí.

Související:
Sahají vazby Zádamských až ke špičkám magistrátu? (22.1.2008)
O vypovězení Zádamských ze Severky rozhodnou radní (27.11.2007)
Radnice uzavřela smlouvu se Zádamským (24.11.2007)

Jana Kopecká / Ivana Kalinová