VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mafie po Karlovarsku: Co vlastně ještě nevíme?

KARLOVY VARY - Nebezpečný gang Zádamských se evidentně snažil ovládnout i Karlovy Vary.

21.11.2007
SDÍLEJ:

Jak dlouho zůstane? Herna Casso v Severce má zatím otevřeno nonstop kromě pondělí. Radnice jí chce dát ale nyní výpověď, a to na zákaldě porušení nájemní smlouvy.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Důkaz o tom, že gang Zádamských skutečně podniká v nebytových prostorech města Karlovy Vary, některé karlovarské politiky zaskočil, některé naopak nijak nezasáhl. Karlovarský zastupitel Jaroslav Zach (ODS) už minulý týden uvedl, že hernu v objektu Severka provozují Zádamští. „Působí tu už asi tři roky. Potkával jsem tu dva muže, dlouhovlasého a holohlavého. Ten dlouhovlasý byl podle mě mladší bratr Zádamského, kterého před několika týdny zatkli. Jednou jsem jim byl u nich v hospodě něco opravovat. Jinak o tom nic nevím,“ říká Zach, který spoluvlastní firmu Alcom, jež má sídlo přímo naproti Zádamského herně v Severce.

Náměstek Jan Balek (ODS) uvádí, že to je pro něj zcela nová informace. „Je to zřejmě už dávno, kdy vstoupili do Severky do nájmu. Jejich provozovny bývají napsané na zcela jiné osoby, tak jak jsme to měli vědět? Netlačte mě tam, kam nechci,“ poznamenává Balek.

Zaměstnankyně sháněla Šichmana

Herna Zádamských byla dnes i po úterním zatčení jejího šéfa Roberta Šichmana normálně otevřena. Redaktorky požádaly mladou barmanku, zda by mohly mluvit s vedoucím. Ta zřejmě neměla ani tušení, že jejího šéfa zatkli v úterý elitní policisté. Po několika minutách sděluje: „Panu vedoucímu Šichmanovi se nemohu dovolat. Je nedostupný. Má schránku.“

Nájemníci Severky ale moc dobře vědí, jaké mají sousedy. „O úterním zatýkání jsem slyšel. Hernu ale neprovozuje ten, koho v úterý zatkli. Je to úplně někdo jiný,“ říká jeden z nájemců objektu (jméno z bezpečnostnostních důvodů nezveřejňujeme). Na dotaz, zda jde o bratry Zádamské, reaguje: „Samozřejmě. Vědí to tady úplně všichni. A nikdo z toho nemá radost. Ale můžeme s tím můžeme něco dělat?“

Základní škola u dvou heren

Naopak zaměstnankyně firmy, která sídlí v sousedním objektu Severky, o působení Zádamských na sídlišti Čankovská neměly ani tušení. „Cože? Ten, kterého v úterý zatkli, provozuje tady tu hernu? To je ale hrozné,“ děsí se ženy. „Já dokonce bydlím nedaleko. To se mi vůbec nelíbí,“ říká jedna z pracovnic.

Nad hernou Casso, kterou Zádamští provozují, sídlí dokonce městská knihovna. Když do ní včera redaktorky Deníku vešly, měly tu právě malé děti nějaké představení. Základní škola Konečná se přitom od Severky nachází jen pár metrů. Její ředitel a karlovarský zastupitel za ODS Vladimír Hůrka není vůbec nadšený, že Zádamští podnikají jen pár kroků od jeho školy. „Samozřejmě, že se mi nelíbí, že v blízkosti školy jsou hned dvě herny, ale co s tím můžu dělat?“ ptá se Hůrka. Na to redakce reaguje, že jako zastupitel by se mohl zasadit o omezení počtu heren ve městě. „Už jsme řešili v minulosti, že u škol by herny být neměly. Nyní mám ale jednání, a tak se k tomu nemůžu více vyjádřit,“ dodává ředitel školy.

Severka měla jít do prodeje za 20% ceny

Ještě před půlrokem byl přitom prodej Severky na spadnutí. Město chtělo objekt prodat a na základě doporučení majetkové komise města dokonce s osmdesátiprocentní slevou. Důvodem byl špatný stav budovy. Současní nájemci by tak za své provozovny zaplatili jen 20% z ceny, o které rozhodl znalecký posudek. Ten vypracoval Ivan Žikeš, který v době řešení prodeje konstatoval, že cena ve znaleckém posudku už zohledňovala reálný stav nemovitosti.

Proti osmdesátiprocentní slevě se dokonce ostře ohradil místopředseda antimonopolního úřadu Kamil Rudolecký, na kterého se před časem právě s případem Severka obrátili představitelé karlovarských občanských sdružení. I Rudolecký konstatoval, že další sleva není možná, pak by totiž město porušilo zákon, protože by se jednalo o neoprávněnou veřejnou podporu.

Prodej Severky byl nakonec letos před prázdninami zastaven. Podle informací Deníku v současně době úředníci radnice přeměřují jednotlivé podíly v objektu. Podle náměstka primátorky Tomáše Hybnera (ČSSD) byla totiž právě špatná výměra důvodem, proč se prodej bývalého nákupního střediska zastavil.

Tiskový mluvčí karlovarského magistrátu Jakub Kaválek však prý neví, kdo konkrétně by v případě nezrušení prodeje měl na koupi nebytových prostorů v Severce nárok. Byli by to stávající nájemníci, tedy i členové gangu Zádamských? „Na takové otázky nemohu odpovědět. Nemůžu předjímat rozhodnutí rady. Objekt se připravoval k prodeji, ale nájemnici se neřešili,“ tvrdí Kaválek.

Protestující: Dalo se to čekat

V době, kdy dnes redakce Deníku zpracovávala tento materiál, se před budovou magistrátu chystala další demonstrace proti vedení města. Jednou z věcí, kterou organizátoři protestů vedení radnice vytýkají, je i prorůstání organizovaného zločinu do regionální politiky. „Dalo se to čekat, že se na ně jednou tato záležitost provalí,“ komentoval případ s hernou na Čankovské spoluorganizátor protestů Otmar Homolka.

“V podstatě můj zásadní požadavek na zastupitelstvu z minulého týdne byl, aby vedení města vysvětlilo své personální či politické vazby v aktuálních souvislostech. Jak a proč mohou být spojována jména – Zádamský, Tomášek, Keřka, Hybner … a vymáhání výpalného. Vedení města mělo jasně vysvětlit, jak probíhají mezi těmito skupinami finanční toky. Zjištění Deníku potvrzuje, že takové vazby skutečně existují, což pokládám za naprosto nepřijatelné. Dnes už jsem přesvědčen, že si to nepřeje většina lidí ve městě,“ říká opoziční zastupitel Jiří Kotek (ODA–SNK–ED).

Související články:
Radnice uzavřela smlouvu s bratry Zádamskými
Policie zatkla dalšího člena gangu rodiny Zádamských

21.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 22 000 Kč

Úředníci v oblasti daní 240436 - rada/odborný rada v oddělení daně z příjmů. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Služba zahrnuje zejména:, - přípravu rozhodnutí fin. úřadu v případech, kdy fin. úřad vystupuje v daň. řízení jako orgán prvního stupně,, - vyřizování opravných a dozorčích prostředků v působnosti fin. úřadu,, - zpracování stanovisek pro OFŘ v odvolacím řízení, , - zpracování stanovisek a odpovědí k metodickým dotazům územních pracovišť, daňových subjektů, jiných orgánů státní správy,, - analýzu vývoje výnosu daní, příčin daňových úniků, hodnocení činnosti územních pracovišť,, - koordinaci a metodické usměrňování rozhodujících směrů výkonu správy daní, poplatků nebo jiných obdobných peněžitých plnění, zahrnující stanovení jednotných pravidel pro uplatňování pravomoci správců daně., Posuzovány budou žádosti podané ve lhůtě do 21.6.2018, tj. v této lhůtě zaslané prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu Finanční úřad pro Karlovarský kraj, Krymská 2011/2a, 360 01 Karlovy Vary, nebo osobně podané na podatelnu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě s uznávaným elektronickým podpisem na adresu podatelna2400@fs.mfcr.cz nebo prostřednictvím datové schránky ID q9in2ev., Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy: „Neotvírat“ a slovy „Výběrové řízení na služební místo 240436 rada/odborný rada v oddělení daně z příjmů“.. Pracoviště: Finanční úřad pro karlovarský kraj, Krymská, č.p. 2011, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Martin Benc, .

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 15 000 Kč

Dělníci v oblasti výstavby budov DĚLNÍK pro pomocné lešenářské práce, DĚLNÍK závozník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Podmínou dobrý zdravotní stav pro práce ve výškách., Řidičské oprávnění sk B aktivně výhodou., Trestní bezúhonnost není podmínkou - předložení výpisu ano. , Nemáte li vlastní bydlení - zajistíme ubytování a budeme Vám jej během pracovních dnů hradit. , Páce především v regionu Praha a Střední Čechy., , , ŘO výhodou, čistý trestní rejstřík, dobrý zdravotní stav pro práce na výškách, pracovní cesty mimo region., , Nabízíme:, - příspěvek na cestu do zaměstnání, služební vozidlo. Pracoviště: J.p.l. lešení s.r.o. - 001, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Zdeňka Ježková, +420 353 174 175.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 21 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuchaři Kuchař. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Lázeňský hotel přijme vyučeného kuchaře/kuchařku s praxí. Pracovní doba nerovnoměrně rozvržená (krátký/dlouhý týden), včetně sobot, nedělí a svátků.. Pracoviště: Aristokraty hotely s.r.o. - hotel karlsbad grande madonna, Moravská, č.p. 2093, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: , .

Zdravotnictví - Zdravotnictví Masér, fyzioterapeut 21 525 Kč

Odborní maséři ve zdravotnictví MASÉR/KA PRO ZDRAV. ZAŘÍZENÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21525 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: MASÉR/KA PRO ZDRAV. ZAŘÍZENÍ, Kontakt: pí Pekárková, tel.: 353335107, 724968867, e-mail: hrm@astoria-spa.cz, Pracovní doba: 6:30 - 15:00 hod, Pouze pro absolventy SZŠ obor masér s maturitou, masér pro zdravotnická zařízení, samostatnost, spolehlivost, praxe v lázeňském provozu výhodou, znalost RJ, NJ, výhodou., Jsme úspěšná česká hotelová společnost, jejímž majitelem je již 25let společnost Kooperativa pojišťovna a.s.. V rámci našeho rozvoje a růstu hledáme nové kolegy pro posílení pracovního týmu. , Nabízíme: 5 týdnů dovolené, příspěvek na životní pojištění, stravování, čtvrtletní prémie, zajímavé mzdové ohodnocení, příjemné a moderní prostředí.. Pracoviště: Sanatorium astoria a.s. - oo1, Vřídelní, č.p. 92, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Pekárková, +420 353 335 107,724 968 867.


Seismogram z německé seismické stanice, který zachytil večerní záchvěv země v Karlovarském kraji.

Otřesy země cítili také lidé z Prahy

Nový přechod pro chodce, označený prozatím jen svislou dopravní značkou. Brzy přibude i vodorovná

Nebezpečná silnice dostala první přechod pro chodce

Oheň jí vzal střechu nad hlavou, nezištná pomoc lidí je obdivuhodná

Krajková – „To, že mě všichni takhle podporují psychicky, fyzicky svojí pomocí a i finančně, to je prostě úžasné. A pro mě doslova fascinující je to, že to dělají naprosto nezištně. To jsem nečekala a na to opravdu do smrti nezapomenu,“ říká 69letá Hana Džudžová z Krajkové.

OTÁZKA PRO: Čestmíra Bruštíka, náměstka primátora

Karlovy Vary - Někteří obyvatelé Sedlce si stěžují na situaci spojenou s provozem místního sportovního areálu. Vadí jim především nadměrný hluk i umístění hřiště. Jak se bude situace řešit?

Na chebské nádraží zamíří protidrogový vlak

Cheb – Projekt Revolution Train Tour míří do Chebu.

V lázních triumfovali na Mattoni 1/2Maratonu Vrabcová Nývltová a Romanenko

Karlovy Vary – Historie se přepisovala při letošním Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary. Šestý ročník lázeňského půlmaratonu má totiž při svém šestém ročníku poprvé českou vítězku. Tou se stala Eva Vrabcová Nývltová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT