Fandění, radost i dobré sportovní výkony. To všechno nabídl Sportovní den zařízeních sociální péče. Tato akce se letos konala už šestým rokem a pořádal ji Domov pro osoby se zdravotním postižením Mariánská.

„Letos soutěžilo dvanáct týmů a celkově své dovednosti předvedlo přes sto dvacet sportovců,“ konstatoval Pavel Novák, ředitel domova v Mariánské. „Kromě našeho domova zde soutěžily i týmy z Radošova, Vejprt, Domova důchodců v Perninku i žáci některých speciálních škol. S financováním nám pomohla Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky,“ doplnil ředitel.

Soutěžící se utkali v několika disciplínách. „Šlo o atletické disciplíny. Byly tady například běhy na 100 a 400 metrů, skok do dálky nebo vrh koulí. V našem týmu se objevují jak stálí, osvědčení sportovci, tak do něj každý rok zařazujeme nové,“ informoval ředitel Novák.

Všichni zúčastnění sportovci si akci užívali. „Rozhodně mě to tady moc baví. Chystáme se na běh a doufám, že se nám podaří vyhrát,“ svěřila se před závodem Šárka Moravová z karlovarské Základní školy speciální ve Vančurově ulici.

Na sportovní akci asistovali také studenti, kteří klientům domovů všemožně pomáhali a podle slov řady sportovců se k nim chovali velmi vstřícně a mile. Byli to například žáci logistické školy v Dalovicích.

Domov v Mariánské kromě tohoto sportovního dne chystá i řadu dalších akcí. „V rámci našeho domova se připravuje zhruba patnáct akcí měsíčně. Připravujeme také oblíbené řezbářské sympozium a další akce. Naši klienti se také velmi rádi zúčastňují i dalších sportovních a kulturních akcí, které pořádají ostatní domovy,“ dodal ředitel Novák.