Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Štefan, Lami nebo Ferenc?

KARLOVY VARY - K tomu, kdo povede Krajskou karlovarskou nemocnici, dá doporučení výběrová komise v příštím týdnu. Konečné slovo má však dozorčí rada společnosti.

14.12.2007 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alexander Klimeš

Napjatá situace v krajském zdravotnictví graduje. Existuje několik možných i nemožných scénářů, jakým směrem se bude dále ubírat osud Krajské karlovarské nemocnice (zahrnující nemocnice v Karlových Varech, Sokolově a Chebu). Jedno je ale jisté, příští týden ve čtvrtek bude jasno.

20. prosince totiž rozhodne dozorčí rada Krajské nemocnice o zásadních postech hlavního ředitele, lékařského ředitele a ekonomické ředitele KKN.

Organizační scénář je jednoduchý. V úterý by měla výběrová komise vybrat a doporučit jméno hlavního ředitele. Ve středu by měla stejná komise doplněná o vybraného kandidáta na post hlavního ředitele určit dva zbývající ředitele a vše by měla ve čtvrtek posvětit dozorčí rada KKN.

Ovšem i takto jednoduchý organizační scénář má svoji slabinu. Problém je totiž v tom, že komise osoby na jednotlivé posty pouze doporučuje, ale rozhodne o nich až dozorčí rada. Přitom si všichni přejí, aby u výběru lékařského a ekonomického ředitele byl už i ten hlavní. Ten ale nebude vybrán dozorčí radou…

Do výběrového řízení na hlavního ředitele se přihlásili čtyři uchazeči, současný ředitel Nemocnice Karlovy Vary Štefan, doktor z nemocnice v Trenčíně Ferenc, doktor Lami, který v karlovarské nemocnici kdysi působil na oddělení nukleární medicíny, a ještě jeden lékař, jenž byl ale po otevření obálek ze soutěže pro nesrovnalosti z výběrového řízení vyřazen. Doručení obálek do výběrového řízení na lékařského a ekonomického ředitele je termínováno do dneška. Včera ráno byly zatím doručeny jen tři obálky uchazečů. Předpokládá se ale, že jejich počet výrazně naroste právě v poslední termínový den. Je pravděpodobné, že se o post lékařského ředitele bude ucházet současná ředitelka sokolovské nemocnice Procházková. Jisté je, že se jej zúčastní také primář chirurgického oddělení z Karlových Varů Kubín.

Do celé hry vstupuje řada ovlivňujících faktorů a vlivů. Za prvé složení výběrové komise je stále v režii České zdravotní, tedy managementu, který sklidil vlnu kritiky za špatné hospodaření a se správou krajské nemocnice k poslednímu dni v prosinci končí. Navíc není dost dobře jasné, kde manažeři Dobiáš a Hanzl po Novém roce skončí a jak je to vlastně s jejich zaměstnaneckým vztahem vůči krajské nemocnici.

Druhý významný vliv sehrává politická a ekonomická lobby, která by ráda dovedla krajskou nemocnici pokud možno až k privatizaci. Dá se předpokládat, že tento vliv jde ruku v ruce se zájmy ne nepodobnými managementu České zdravotní. Své trumfy v rukávu ale má i zdravotnický personál nemocnice v podobě nespokojeného primářského sboru. A svoji roli sehrává jistě i skutečnost, že na podzim příštího roku budou krajské volby.

Nechci spekulovat, co by se stalo, kdyby… Ale situace v krajském zdravotnictví se může po čtvrtku výrazně zklidnit, stejně tak jako vybouchnout. Rozhodnutí je na vás, krajští politici.

Čtěte též: Stanovisko primářského sboru karlovarské nemocnice

14.12.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Ilustrační foto

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Jazzfest uvede další koncert v Galerii umění Karlovy Vary

Karlovy Vary - Jazzfest 2017 je v plném proudu a jeho účastníci přivádějí své posluchače na ta nejkrásnější místa po celých Karlových Varech. Ani středeční koncert nebude výjimkou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení