Milovníci koupání musejí počítat s tím, že kvalita vody se mění. Poslední měření hygieniků prokázala, že voda je nevhodná například na Velkém Rybníku a zhoršuje se také na karlovarském koupališti Rolava.

To je přesto velmi oblíbené a za slunných dnů jsou na něm davy lidí. Ti nejen plavou a opalují se, ale i běhají či jezdí na in–line bruslích. Na Rolavě je jakost vody zhoršená. Na druhou stranu zde lidé mohou počítat nejen s občerstvením, ale také s doprovodným programem. O víkendech jsou tu například připraveny koncerty hudebních kapel. V sobotu 16. července zahrají od 14 do 18. hodin kapely Valium a Kryštůfek Robin. Hudební program bude i o dalších víkendech a lidé se mohou těšit například na Kozatay. „Myslím, že Rolava se celkem zvedla a stává se takovým centrem sportu a zábavy. Například v neděli tady hrála i country kapela, což vždy relaxaci ještě zlepší,“ konstatovala Blanka Šafaříková z Karlových Varů.

Hůře je na tom s podmínkami pro koupání Velký Rybník. Zde už je podle měření voda ke koupání nevhodná. „Docela mě to mrzí, protože je tady příjemný výhled na Krušné hory, fajnová restaurace, ale když je špatná voda, tak je to málo platné,“ uvedl Jaroslav Hájek z Hroznětína.
Tradičně dobře si zatím s kvalitou vody stojí koupaliště Michal v Sokolově. Zde je voda vhodná ke koupání a navíc si lidé mohou užívat také tobogánu, příjemného prostředí a také kvalitního občerstvení. Navíc se tady občas konají i kulturní akce.

Oblíbené koupaliště Lido v Mariánských Lázních má vodu vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi.