Projekt, na němž se výraznou částí podílela Evropská unie, stál přibližně 18 milionů korun. Z fondů Evropské unie plynulo do města 85 procent všech nákladů, o zbylých 15 se rovným dílem podělila místní radnice a program NUTS II Severozápad.

Stavbaři na hřišti poprvé kopli do země 1. března loňského roku. Kdy zde kopnou do míče i chyšští fotbalisté? „Jarní část sezony zde určitě nezahájíme, spíše ukončíme,“ odpověděl Miroslav Dorňák, starosta Chyše. „Nově osetý trávník musí nejdříve dozrát. Hodně záleží na tom, jaká bude zima. Jestli bude hodně sněhu, nebo budou naopak panovat holomrazy. Počítáme s tím, že zde náš tým odehraje první zápas někdy na přelomu května a června příštího roku,“ doplnil chyšský starosta.

„Na nové hřiště se pochopitelně moc těšíme. Škoda jen, že si na něm zahrajeme až příští rok,“ řekl Josef Šrámek, trenér chyšského fotbalového týmu. „Krajský přebor ale určitě udržíme,“ přislíbil fanouškům.

I když si na první zápas na novém hřišti budou muset místní fotbalisté ještě pár měsíců počkat, areál pokřtí velice záhy. „Po kolaudaci budeme mít k dispozici multifunkční hřiště s umělým povrchem. Hned ve středu na něm začneme trénovat,“ vysvětlil Šrámek.