Nelehký úkol, který do Teplé na každoroční největší zahradnickou akci v Karlovarském kraji spolehlivě přiláká stovky návštěvníků. A ani o uplynulém víkendu tomu nebylo jinak. A protože lidé už vědí, jakou nádheru zde najdou, do areálu vedle kláštera premonstrátů vcházeli s bedničkami a košíky. Při odchodu už je v rukou téměř neudrželi. Byly plné trvalek, popínavek, zeleninové sadby, bylinek či okrasných dřevin. A letos také housátek, kachňátek nebo slepic.

„S návštěvností jsme spokojeni vždy. Ať přijde víc či méně lidí. Prostě jsme rádi, že si k nám cestu najdou.," uvedl za organizátory botanik Jiří Šindelář.

Ale nejen květiny si na zahradě v Teplé mohli lidé zakoupit. Nechyběla zahradní technika, substráty či hnojiva, nebo také novinka na české trhu, travní rohož. Tu vyrábí klatovská firma Klatex z netkané textilie z přírodních vláken se strojově zapracovaným travním osivem. Takže vy to položíte a za tři neděle máte trávník. Skvělé. Tato firma zpracovává čisté textilní odpady a jak jsme se dozvěděli, len, který by potřebovala také, v České republice už neroste.

Na zahradě v Teplé se toho dozvíte hodně. Kromě rostlin jsou zde totiž i odborníci, kteří začátečníkům vždy pomohou výbornou radou.