Hned vedle filmových promítání je lov autogramů a fotografií s celebritami nejoblíbenější činností, a to obzvláště mezi mladými lidmi.

Absolventka sokolovského gymnázia Martina Obořilová například v úterý narazila na zpěváka a skladatele Marka Ztraceného. „Před chvílí jsem usnul v kině. Jsem unavený, ale klidně se s vámi vyfotím,“ usmál se Ztracený. „Odchytla jsem si ho v recepci hotelu Palacký. Působil velice příjemně a byl ochotný,“ komentuje Obořilová.

Další celebrity mohou lidé potkávat i přímo na ulici. Nedaleko hotelu Pupp často posedává známá dvojice úspěšných moderátorů, Leoš Mareš a Patrik Hezucký. „Začátkem týdne jsem potkal Patrika, který byl obklopen fotografkami a mluvil s nějakými muži italsky,“ vzpomíná Vít Kříž z Lokte. Ten s přáteli nedávno narazil i na Leoše Mareše. „Seděl u stolu před jednou restaurací a pár metrů od něj měl zaparkované své červené ferrari,“ podotýká Kříž.

Fotku se známým moderátorem získaly Michaela Čermáková i Míša Šeligová ze Sokolovska. „Fotila jsem se s ním přímo před zraky jeho nové přítelkyně. Původně jsem ten foťák chtěla vrazit jí, ale to mi pak přišlo moc,“ říká se smíchem Čermáková. Ta patří rozhodně mezi nejúspěšnější lovce celebrit. Kromě zmiňovaného Leoše Mareše s přítelkyní narazila kupříkladu i na herce Pavla Zedníčka, moderátora Marka Ebena, ředitele MFF Jiřího Bartošku či herečku Aňu Geislerovou. Autogram získala také od Pavla Nového, Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

„Náhodně jsem se přichomýtla i k příjezdu britského filmového a divadelního herce Juda Lawa. Rozdával spousty podpisů, při vší smůle jsem u sebe neměla papír, tak jsem mu alespoň zamávala,“ zmiňuje Čermáková a vypráví další historku ze setkání se slavnými celebritami.

„Při jedné akci jsem během vystoupení Dary Rollins stála vedle Haliny Pawlowské a jednoho z jejích přátel. Když hráli poslední písničku, vytáhl mě ten Haliny kamarád na prázdný taneční parket, kolem kterého stálo zhruba sto lidí. Myslela jsem, že se k tanci připojí i ostatní lidi, a proto jsem šla. O to větší pro mě byl šok, když jsem zjistila, že na parketu tancuju skoro sama, navíc ve společnosti Haliny Pawlowské,“ vypráví lovkyně celebrit s tím, že se k nim na taneční parket poté přidala i samotná Dara Rollins. Ta poté celou situaci vtipně okomentovala slovy: „Prosím o potlesk mé nové taneční skupině.“

„Náš tanec zaznamenalo několik fotografů z bulvárních novin, tak se trochu obávám, kde najdu svůj obličej,“ dodává Čermáková, která se již prý těší na další úlovky.

Pomyslné centrum všech večírků se nachází u hotelu Thermal, ve stanu Kapitána Morgana. Obzvláště bulvární novináři a paparazzi se sem scházejí a snaží se vyfotografovat slavné osobnosti při pikantních situacích. Oslovení studenti zde vídají zejména Leoše Mareše, jenž zde pravidelně oslavuje až do ranních hodin.

„Kamarádka tam pracuje. Vypráví mi, že Leoš je s prominutím dobytek, každodenně se opíjí,“ říká Nikola Svejkovská z Horního Slavkova.

Jednoznačně největší zážitek si ale z filmových Varů odnáší Šimon Dvořák z Lesova u Karlových Varů. Během své brigády se totiž střetl s prezident Václavem Klausem, a to na dost neobvyklém místě. „Zašel jsem si na malou na záchod a najednou koukám vedle sebe, a tam u pisoáru prezident. Za ním stála pochopitelně ochranka, ale i tak jsem ho na záchodě nečekal,“ usmívá se Dvořák.

Oslovení lidé se těší hlavně na další hvězdy showbyznysu a kinematografie. Podle nepotvrzených informací by totiž mohl dorazit Richard Geere, Leonardo DiCaprio nebo režisér Martin Scorsese.

Kristián Šujan