Jedním z nejlevnějších ubytování během filmového festivalu v Karlových Varech je každoročně Stanové městečko v prostorách stadionu AC Start. Také v letošním roce přilákalo hlavně řadu studentů z celé republiky.

„Je to ideální pro studenty, protože cena je pouhých 70 korun na osobu za noc. Když je hezké počasí, tak spí samozřejmě ve stanech, ale je možnost přespat i v hale. Navíc cena zahrnuje také úschovnu zavazadel a sprchu,“ uvedla Zdeňka Prokopová, která pracuje ve Stanovém městečku na recepci.

Přímo v městečku se letos nekoná žádný doprovodný program. „Někteří lidé si stěžovali, že je to ruší. Takže na stadionu se nic nekoná. Ale například v nedaleké KV Areně byla včera festivalová noc. K dispozici je také hospoda, která je otevřena do pozdních večerních hodin. Velkou výhodou je speciální autobusová linka, která lidi doveze od stadionu až k Thermalu,“ dodala recepční.

Valná většina lidí si zaplatila pobyt ve Stanovém městečku až do konce 45. Mezinárodního filmového festivalu.

„Přijel jsem s přítelkyní den před oficiálním zahájením. Prošli jsme se městem a po zahájení okamžitě zavítali do kin. Letos jsou filmy hodně kvalitní. Stanové městečko bylo pro nás jasnou volbou. Studujeme a ubytovat se v místním hotelu je pro nás téměř nemožné,“ uvedl Jan Valcha z Prahy.