Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bochovským se daří šetřit kasu

Bochov — Jedním z hlavních úkolů nového vedení radnice bylo srovnat rozpočet a zadlužení.

4.11.2008
SDÍLEJ:

Starostu Miroslava Egerta lidé v Bochově respektují.Foto: DENÍK/Silvie Risová

Město Bochov vzniklo v první polovině 14. století. První písemná zmínka o něm se datuje rokem 1325. Dnes je domovem pro přibližně dva tisíce lidí. Je jedním z měst, do kterých zavítá redakční tým Karlovarského deníku, a o kterých budeme psát v rámci cyklu nazvaného „U vás na návštěvě“.

Starostou Bochova je Miroslav Egert, za jehož vedení se výrazně podařilo srovnat propadající se městský rozpočet a snížit zadluženost města.

Pane starosto, jaká je v tomto smyslu vaše strategie?
Šlo především o to, aby byly omezeny velkorysé plány na investice, které by sice jistě nebyly špatné, ale město jako Bochov si je jednoduše nemůže finančně dovolit. Lidé potřebují chodit po kvalitních chodnících, cítit se bezpečně, mít k dispozici zdravotnickou péči, alespoň základní, školu pro děti a podobně. Investicím se rozhodně nebudeme vyhýbat, ale musíme myslet na finanční budoucnost města a nepřipravovat neřešitelné situace pro své nástupce ve vedení města a v zastupitelstvu.

Patříte prý ke starostům, kteří prosazují konzultaci důležitých rozhodnutí s obyvateli Bochova, včetně například aktuální otázky umístění větrných elektráren na Bochovsku. Tento přístup se zdá být naprosto ideálním.
Je tomu skutečně tak, nejen já, ale i kolegové zastupitelé vycházíme z toho, co si o danémproblému myslí lidé, kteří tady žijí. Mají právo na svůj názor a také na to, aby byl respektován.

Když jsme u těch větrníků, jaký je váš postoj?
Osobně si myslím, že by zde stát mohly. Byli jsme se podívat v Německu, kde jsou dost rozšířené a jednou z inspirací je postavit větrné věže v lese. Kdyby stály na otevřeném prostranství, za pár let by tam mohly překážet. Nepředpokládáme však, že by byl za několik let vykácený les.

Kandidoval jste v krajských volbách jako nezávislý politik za Koalici pro Karlovarský kraj. V Bochově KKK velmi uspěla. Těší vás to?
To jistě. Doufám, že to mohu právem považovat za ocenění své práce. Lidé to hlasováním dali najevo, i když členem krajského zastupitelstva nakonec nebudu.

Autor: Silvie Risová

4.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti. Volit sem přišla i hejtmanka Jana Vildumetzová a ministr dopravy Dan Ťok.

Volební účast je zatím průměrná

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Jak zajišťuje městská policie bezpečnost občanů a jejich hlasů během voleb?

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se otevřely. Dnes a zítra přicházejí Češi k urnám

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku začali rozhodovat o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení