Vybudovat, či nevybudovat průmyslovou zónu v katastru Bochova? Takhle už otázka nestojí. Bochovští se rozhodli pro výstavbu, protože by právě umístění průmyslových staveb, včetně skladů a podobně, jistě přispělo ke snížení nezaměstnanosti v mikroregionu, který patří mezi části kraje postižené vysokým počtem lidí bez práce.

„V současné době jednáme konkrétně s firmou Lettenmayer a partneři, která hodlá právě do průmyslové zóny investovat. Jsme ve fázi přípravy smlouvy, kterou sepisují právníci velmi obezřetně — chceme, aby byla pro město výhodná a abychom měli z tohoto obchodního spojení jako město užitek,“ informuje o stavu věcí starosta Bochova Miroslav Egert.

Podle starostových slov však bude při konečném rozhodování velmi záležet na mínění lidí ve městě. „Podobně jako v případě jiných závažných rozhodnutí chceme i v případě průmyslové zóny umožnit našim spoluobčanům, aby vyjádřili svůj názor,“ doplňuje starosta.

Podle některých obyvatel Bochova sice možná oživí průmyslová zóna region, nepřinese ale mnoho pracovních možností pro místní lidi.

„Ti, kteří mají zájem o práci a jsou schopni a ochotni se i rekvalifikovat, už v drtivé většině stejně pracují. Tady nebo v okolních městech. I noví zaměstnavatelé budou totiž potřebovat schopné lidi, odborníky v řemeslech a podobně. A takových lidí u nás zas tolik není,“ říká svůj názor jeden z členů bývalého zastupitelstva města, který si nepřál být jmenován.

Obchodníci a restauratéři ve městě ale budování zóny jednoznačně vítají. „Moje sestřenice, která ve městě podniká, předpokládá, že vznik zóny jí ´přiláká´ nové zákazníky do obchodu a že tak nepřímo poslouží vznik zóny i lidem, kteří tam nebudou přímo zaměstnáni,“ říká Jana Novotná z Bochova.

Pozitivně jsou naladěni vůči chystané investici i další obyvatelé Bochova. „Syn je velmi zručný elektroinstalatér, tady práci nenašel, a nyní dojíždí až do Plzně. Věřím, že pro šikovné lidi se práce v průmyslové zóně najde,“ domnívá se další obyvatelka Bochova.

Zóna má vyrůst na pozemcích u plánované rychlostní silnice R6 do Prahy. Ucházet se zde budou o práci i lidé z blízkého Žluticka a Chyšska.