Déšť, blesky i vítr. Tak vypadala pondělní bouřka, která se přehnala nad Karlovarským krajem. Hasiči zasahovali u řady případů, kdy nejvíce pomáhali odstraňovat popadané stromy.

Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje měl práci na Chebsku, Karlovarsku i Sokolovsku. Konkrétně na Karlovarsku likvidovali hasiči popadané stromy v Potůčkách, Sadově nebo Kyselce. Na místě byli také hasiči ze zbrojnice v Karlových Varech – Rybářích.

„My jsme zasahovali ve dvou případech, v Sadově a Kyselce. Šlo o stromy napadané na silnici, které bylo potřeba co nejrychleji odstranit,“ uvedl nadpraporčík Jiří Markůsek, velitel čety hasičů z Rybář. Podle něj nebyla situace až tak tragická. „V minulosti už jsme řešili horší věci, například následky řádění orkánu Kyrill nebo vichřice Emy. Proti těmto velkým problémům bylo toto ještě relativně v pořádku,“ dodal velitel čety.

Bouře, déšť a blesky znepříjemňovaly život také motoristům. „Vůbec nešlo řídit, stěrače to vůbec nestíhaly. Musel jsem dokonce na průtahu zastavit, protože jsem se bál, že nabourám, nebylo vůbec vidět na cestu,“ prohlásil motorista Jaroslav Novotný.

Lidé měli strach také v centru lázeňského města. „Bylo to hrozné, museli jsme raději přeparkovat i naše auto, protože jsme se báli, že na něj spadne strom. I když to možná nebylo nic výjimečného, tak to rozhodně nebyla příjemná bouřka, všude létaly blesky. Měl jsem strach, ty bouřky nemám moc rád, jsou to vždy nervy,“ dodal David Moravec z Karlových Varů.