Zájemci o nákup pozemků v Božičanech mají důvod k radosti. Radnice totiž připravuje k prodeji několik dalších parcel. Podle vedení obce budou ceny příznivé. „Počítáme, že by zde mohlo vyrůst zhruba patnáct nových domů. Někde už se začíná stavět, protože jsme už šest parcel nabídli, ale pořád můžeme nabídnout pozemky na zhruba devět rodinných domků,“ uvedl Jan Gebauer, starosta Božičan.

„Došlo ke zdržení, protože v přístupu k těmto lokalitám stojí dům, který chceme zbourat, a my jsme museli zažádat o překládku elektrického vedení, které je právě na něm umístěno. Po řadě jednání by se to konečně mohlo v dohledné době podařit. K pozemkům by tedy byl volný přístup,“ vysvětlil starosta Božičan.

Cena parcel by měla být pro zájemce poměrně příznivá.

„Ceny nezasíťovaných pozemků jsou třicet pět korun za metr čtvereční. My však chceme pozemky zasíťovat. Pak by se cena změnila na přibližně 450 korun za metr čtvereční. Myslím, že zájem o parcely bude, protože už nás někteří lidé kontaktovali,“ dodal Gebauer.

Starostova slova potvrzují i některé další názory. „Zájem by zde určitě byl, je tady totiž klid, a proto si myslím, že zájem bude,“ zhodnotil jeden z Božičanských.