VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průmyslový park v Chebu nabídne nová pracovní místa

Cheb — V létě příštího roku začne výstavba další, tentokrát pětadvacetihektarové části chebské průmyslové zóny.

22.10.2008
SDÍLEJ:

STAVEBNÍ PRÁCE na výstavbě nové továrny apt v chebském průmyslovém parku jsou v plné proudu. Průmyslová zóna má nabídnout po dokončení práci až 1 500 zaměstnancům. Foto: DENÍK/ Petr Przeczek

Stovky nových pracovních míst opět nabídne v příštích letech chebská průmyslová zóna. Radnice už připravuje její rozšíření. Ke stávajícím 36 hektarům přibudou další, tentokrát o rozloze 25 hektarů. „Stavební práce na pozemcích určených pro II. etapu průmyslového parku chceme zahájit v létě příštího roku. Hotové mají být o rok později,“ sdělil chebský místostarosta Miroslav Plevný.

Nová část průmyslové zóny má nabídnout místo pro osm až dvanáct nových továren menšího nebo středního rozsahu. Jednat se má hlavně o výrobní podniky.

Chebskou radnici mají přijít stavební práce na zhruba 50 až 70 milionů korun. Očekávaný výnos z jejich prodeje investorům odhaduje radnice na 100 milionů korun.

Výstavba první, již téměř dokončené části průmyslového parku vyšla na 3,9 milionu euro. Polovinu této částky získalo město z prostředků PHARE a čtvrtinu od státu. Zbytek včetně zhruba dalších 30 milionů korun na výkup pozemků zaplatil Cheb z vlastní pokladny. V současné době se mu už ale investované peníze vrací.

„Investoři už zaplatili 55 milionů korun a dalších 67 od nich ještě dostaneme,“ poznamenal místostarosta Plevný.

Zatím zbývá dokončit poslední čtyři provozovny. Tři pozemky jsou rezervované pro investory. Jeden z nich míří do Chebu z Japonska, další má do regionu dorazit z Plzeňska. Na čtvrtém pozemku už staví svou provozovnu společnost apt.

Průmyslová zóna se příznivě podepsala na vývoji zaměstnanosti. Chebsko je na tom z celého Karlovarského kraje nejlépe. „V současnosti pracuje v průmyslovém parku asi 450 zaměstnanců. Po dokončení I. etapy jich bude 1 100 a konečný výhled je 1 500,“ poznamenal manažer průmyslové zóny Jaroslav Kubizňák.

Největším současným zaměstnavatelem se 160 pracovníky je firma Playmobil. V továrnách firem Schneeberger a HF CzechForge našlo práci po 70 zaměstnancích. Zatímco v průmyslové zóně pomalu přibývají pracovní místa, v regionu začínají scházet hlavně kvalifikovaní pracovníci. „Musíme sem nové lidi přilákat. Chceme jim nabídnout bydlení ať už v rodinných nebo nájemních domech,“ uvedl Miroslav Hofrajtr, vedoucí odboru pro dotační politiku a rozvoj chebské radnice.

„Zpracováváme proto rozvojovou studii, která se zabývá využitím lokality Špitálský vrch,“ dodal. Právě tam má podle úvah radnice vzniknout nová městská část s různými druhy bydlení. „Výhodou je, že naše průmyslová zóna není jednostranně zaměřená například na automobilový průmysl. Současná ekonomická krize na ni tedy nebude mít takový výrazný vliv,“ zdůraznil místostarosta Plevný.

Různé typy výrob a k tomu nutných pracovníků také nevyvolávají poptávku po zaměstnancích jediné profese. „Zaměstnavatelé vytváří příležitosti pro pracovníky s různou kvalifikací,“ podotkl Plevný.

Autor: Petr Przeczek

22.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení