Anna Volfová tak zlomila loňský rekord a trumfla i muže. Letos na ni nestačil ani Petr Cervan, který do sebe nasoukal jen o půl knedlíku méně, a zvítězil tak alespoň mezi muži.

Přebory ovládla opravdu výborná atmosféra. Chyšští se na ně připravovali už od ranních hodin. Vedoucí stravování místní školky Květa Kejvalová vstávala kvůli přípravě už ve čtyři hodiny ráno, aby připravila společně se čtyřmi kolegyněmi těsto na šest set knedlíků.

„Těsto muselo být do pěti hodin vykynuté. Padlo na něj deset kilogramů mouky,“ vysvětlila Květa Kejvalová.

I když už jsou okolní lesy plné borůvek, ty letošní byly kupované. „Loni je sbírali zaměstnanci městského úřadu,“ dodaly kuchařky.

Ty pak ani nestačily přinášet nové a nové, když už samotné závody začaly. Jen málo bylo ale těch, kdo se přiblížil k Anně Volfové. Průměrná soutěžní porce byla devět knedlíků. Přesto i někteří favorité měli po přeborech problém a museli si odskočit na toaletu.

„Ovocné knedlíky, to je zkrátka moje, obzvláště jahodové. Jednou jsem jich snědla deset,“ usmívala se po závodech absolutní vítězka a dodala, že ty soutěžní knedlíky byly naprosto vynikající. Ty, co se na závodech nesnědly, se pak rozdaly či si je místní mohli zakoupit i domů za symbolických třicet korun.

Přebory v pojídání knedlíků však nebyly jedinou disciplínou, které se Chyšští účastnili. Muži například soutěžili také v hodu patnáctikilogramovým polenem, ženy pak v hodu tříkilogramovým válečkem na nudle.