Soutěžní klání se uskutečnilo v tělocvičně s tribunou základní školy Na Beránku v Praze. Plesenské děti zde skončily v aerobicu na třetím místě.

„Do finále soutěže v aerobiku a ve zpěvu postoupilo devět domovů z celé České republiky. Nejprve se děti naučily kroky, pak jsem přidala ruce a na závěr došlo na choreografii,“ komentuje začátky projektu Hanka Kynychová, která je momentálně v sedmém měsíci těhotenství. Hančina kolegyně Petra Kruntorádová, známá z pořadu Snídaně s Novou, s nejmenšími dětmi zase nacvičovala podle svého autorského alba Barevný svět pěvecké vystoupení.

Děti absolvovaly nejprve generálku aerobiku ve slušivých různobarevných trikotech, které si většina družstev ještě dozdobila originálními doplňky. Následovalo finále, ve kterém se porota utvrdila ve svém předchozím hodnocení, případně své ohodnocení upravila.

Dobročinný projekt si získal obrovské nadšení všech zúčastněných domovů, a tak již nyní přemýšlí Hanka Kynychová o pokračování v této činnosti a chce tak rozšířit fitness a zdravý životní styl do dalších dětských domovů po celé ČR. Již tento pátek bude na konferenci Federace dětských domovů - Fice v Olomouci představen projekt ´Hejbejte se 2008´. Konference se koná dvakrát do roka, zúčastňují se ji ředitelé většiny dětských domovů z České republiky a vyměňují si zde své zkušenosti.