Na Karlovarsku stoupá zájem o cykloturistiku. Tvrdí to provozovatelé cyklobusů i obce. „Zájem opravdu neklesá. Jezdíme standardně a dokonce se i snažíme nabízet některé novinky,“ konstatoval Zdeněk Suchan, ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary.

„Cyklobus, který jezdil do Žlutic, jsme rozšířili do Chyše a Valče. Lidé, kteří jedou cyklobusem na Boží Dar, mají možnost se nechat zdarma vyvézt až na Klínovec,“ uvedl. Podle něj nebylo nutné cyklobusy ani zdražovat. „Ceny jsou v podstatě stejné jako u běžných linek, lidé si jen zaplatí navíc dvacet korun za umístění kola. Cyklobusem se mohou svést i běžní cestující, například pěší turisté. Přesné informace o cyklotrasách i jízdních řádech jsou na našich webových stránkách,“ poradil ředitel.

Jedním z měst, které věnuje cyklostezkám velkou pozornost, je Boží Dar.

„V současnosti žádnou novou cyklotrasu nechystáme, ale snažíme se zkvalitňovat ty současné. Nabídka je totiž podle nás dostačující. Například vylepšujeme značení, aby bylo zajímavé, a také spolupracujeme na tom, aby byly cyklostezky dobře propojené i se sousedním Německem a dalo se tak pohodlně cestovat za hranice. Nyní na několika podobných propojeních pracujeme, aby cyklisté nemuseli jezdit takzvaně nadivoko,“ uvedl Jan Horník, starosta Božího Daru.

Zájem o cyklistiku je v Krušných horách velký. „Nebál bych se to nazvat renesancí, protože cyklistů přijíždějí opravdu davy. Lidé začali ještě více objevovat krásu Krušných hor a zájem je opravdu enormní. Možná je to i tím, že myslíme i na nejmenší kolaře a tak například po trase rozmisťujeme i nejrůznější dřevěné figurky. Také zde najdou cyklisté dostatek přístřešků, aby se mohli schovat před deštěm a podobně,“ dodal Horník.