V rámci Dne nevidomých, který připadá na 13. listopadu, se už o uplynulém víkendu konalo třídenní setkání nevidomých a slabozrakých. Ti se mohli těšit například na návštěvu Muzea Becherovky, lidé se také dozvěděli informace o sebeobraně nevidomých a také si zasoutěžili. Večer pak vše završil ples, který nabídl bohatou tombolu a také vystoupení oblíbené zpěvačky Lenky Čermákové.

„Snažili jsme se, aby se nikdo ani chvilku nenudil. Podobné akce jsou pro nevidomé hodně důležité, protože si popovídají a mohou také nabrat sílu na další překonávání svého handicapu,“ vysvětlil Pavel Rogaczewski, ředitel Tyflocentra v Karlových Varech.

„Budeme pokračovat v pořádání podobných akcí. Podporuje nás v tom hodně také karlovarský magistrát, ostrovská radnice i Karlovarský kraj. Máme také velmi dobrou spolupráci s krajskou knihovnou,“ dodal ředitel.

Podle něj Tyflocentrum pracuje také na počítačových kurzech pro nevidomé, jazykových kurzech i kurzech sebeobrany.

„Snažíme se nabídnout maximum aktivit, abychom lidem dokázali, že i se zrakovým postižením se dá žít plnohodnotný život a je možné se i vzdělávat,“ dodal Rogaczewski.