„Mezi úspěšné žadatele z této oblasti patří například město Cheb, které evropské dotace využije při realizaci několika projektů. Jde například o revitalizaci zahrad chebských mateřských škol nebo o obnovu a oživení vnitrobloku Krátká a jeho okolí,“ uvedl Vojtěch Krump, mluvčí Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad.
Úspěšným žadatelem jsou také Františkovy Lázně, které chtějí s využitím evropských peněz vybudovat v lokalitě u Jezírka multifunkční hřiště pro dospívající mládež.
„Podporu z Regionálního operačního programu získal i Sokolov, který díky ní zahájil rekonstrukci tamního zimního stadionu,“ konstatoval Krump.
Pro malá a střední města ve středu 12. srpna skončil termín pro předkládání projektů do Regionálního operačního programu Severozápad, oblasti podpory revitalizace a regenerace středních a malých měst.
„Zájemci o dotace museli žádosti doručit osobně a v termínu. U projektů, které budou realizovány na území Ústeckého kraje, se žádosti předkládaly na Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad v Ústí nad Labem. V případě, že projekt bude realizován v Karlovarském kraji, předkládaly se žádosti na územní pracoviště Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad v Karlových Varech,“ uvedl ředitel Úřadu Regionální rady Petr Vráblík.
Karlovy Vary jsou v čerpání dotací z Evropské unie poměrně úspěšné. „My už máme schváleny projekty na meandr Ohře, na modernizaci areálu Rolava, na krytý plavecký bazén vedle multifunkční haly, na vesničku zdraví a bezpečí a na centrum sálových sportů,“ uvedl Tomáš Hybner (ČSSD), náměstek primátora.
Realizace těchto projektů bude stát přibližně 420 milionů korun. Předpokládáme, že polovina z této částky půjde z rozpočtu města,“ dodal Hybner. Jako první podalo město realizační plány na meandr řeky Ohře. „Ty jsme odeslali minulý týden. Následovat bude areál Rolava a plavecký bazén v Tuhnicích,“ dodal Hybner.
Dotace z EU chce město získat i na revitalizaci čtvrti Stará Role.