Podle odhadů místních i pořadatelů se v centru Františkových Lázní za celý den vystřídalo přes čtyři tisíce hostů.

„Evidujeme účast třiasedmdesáti automobilů a čtyřiceti motocyklů,“ radoval se včera Jiří Pavlík, předseda VCC Cheb. „Přijeli tak jako přesně před rokem ze všech koutů ČR a Německa,“ dodal. Zájem startujících je letos podle hlavního organizátora soutěže Jiřího Pavlíka o něco vyšší než v předchozích ročnících.

„Ani si nemyslím, že bych byl u motoristických nadšenců nějak populární kvůli mojí mediálně známé cestě do afrického Dakaru v sedle stařičkého motocyklu pionýr,“ reagoval Pavlík na dotaz Deníku, jestli se mu po známé dakarské anabázi s účastníky soutěže lépe jedná. „Spíš si myslím, že Mezinárodní soutěž elegance historických vozidel má už tady ve Františkových Lázních svoji tradici. Vždyť letos je to už jedenáctý ročník. Pravidelně sem jezdí nadšenci ze SRN, ale také třeba z Prahy, Plzně, Domažlic, Opočna, Kladna Stříbra i Rokycan.“

Autoveterány v centru města vítá také starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík. „Tak jako skoro každej chlap jsem milovníkem aut,“ uvedl. „Je to jedna z nejkrásnějších akcí u nás v průběhu celého roku. Srovnatelné je snad jen zahájení lázeňské sezóny. Sjedou se k nám účastníci i hosté z Evropy, a to v hojném počtu. Jde o úžasnou propagaci Františkových Lázní i velkou šanci pro místní podnikatele. Naše město pořádání této akce finančně podporuje a myslím, že i nadále bude.“

Tisícovky hostů programu klání vozidel vyrobených do 31. 12. 1970 si na františkolázeňské Národní třídě a v centru města užily nejen výstavy motocyklů a automobilů, ale také předváděcí jízdy a jízdy zručnosti. Nechybělo ani tradiční vystoupení country kapely Parťáci.

Podle čtyřletého milovníka autíček Lukáška Bařiny z Plesné je soutěž skvělá. „Já mám nejraději červená auta, ale doma máme bílé. A taky trochu modernější,“ usmíval se nesměle.

Výsledková listina historických vozidel

Divácká anketa

- AUTO: Bohumil Kuba, Plzeň, Jaguár z roku 1968
- MOTO: Pavel Šefr, Hohenberg (Německo), Harley z roku 1926

Sportovní otevřená vozidla

1. místo Milan Vojtar, Praha, Mercedes 170, z roku 1938
2. místo Bohumil Kuba, Plzeň, Jaguár z roku 1968
3. místo Zdeněk Touš, Karlovy Vary, Tatra 57A z roku 1937

Uzavřená vozidla

1. místo Jiří Langer, Praha, Škoda 420 Monte Carlo z roku 1938
2. místo Martin Kovařík, Mariánské Lázně, Opel z roku 1970
3. místo František Černý, Vochov, Škoda 1201 z roku 1958

Motocykly do roku 1952

1. Ivo Scharlinger, Pavlíkov, Roeal z roku 1928
2. Jaroslav Nyko, Broutek, Sachsefa z roku 1939
3. Pavel Šefr, Hohenberg (Německo), Harley z roku 1926

Motocykly od roku 1952

1. Karl Dieler, Německo, BMW 500
2. Friz Jekl, Selb, BMW z roku 1954
3. Václav Cypra, Plzeň, Jawa z roku 1960