O skvělou zábavu se mezi hradbami, které pod rukama Pavla Palackého a mnoha dalších dobrovolníků získávají původní podobu, postarali šermíři, divadelníci, ohňostrůjci a bílá paní. Sezona, která se zvolna chýlí ke konci, byla podle Palackého opět o trochu lepší než ty předchozí.

„Počet návštěvníků sice ještě nemáme přesně spočítaný, ale odhaduji, že jsme si oproti loňsku o takové dvě tisícovky lidí polepšili,“ zavěštil hradní pán.

Ačkoliv už kulturní sezona skončila, dají se ještě další návštěvníci očekávat. Pokud to počasí dovolí, budou brány Hauenštejna otevřené až do 17. listopadu.

I když letos Pavel Palacký dostal na obnovu hradu přibližně o milion méně než vloni, podařilo se udělat opět pořádný kus práce. „Za tu bych chtěl moc poděkovat Mílovi Štěpánkovi z Ostrova,“ pochvaloval si spolupráci se stavbařem Palacký. „Hlavně díky němu se podařilo dokončit další stropní konstrukci v paláci Rizalitu. Dlouhá chodba ve středním paláci se dočkala nové klenby a podlahy a opravili jsme i severní hradební zeď,“ vypočetl letos dokončené stavební úpravy hradu jeho majitel.

Už nyní Palacký spřádá plány na příští rok. „Nad palácem Rizalitu bychom chtěli vztyčit krovy a položit krytinu. Byl by to tak druhý z pěti hradních paláců kompletně pod střechou. A máme rovněž v plánu pokračovat ve stavebních úpravách objektu vstupní brány,“ nastínil Palacký postup rekonstrukce v příštím roce.