Zastupitelstvo v Horní Blatné bude jednat o návrhu rozpočtu na letošní rok 27. února. Radnice už má však jasno, které projekty a investiční akce by letos měly dostat zelenou.

„Návrh rozpočtu je přes osm milionů korun. Zatím neměli lidé k rozpočtu žádnou připomínku. Je dobře, že jsme v plusu a nesklouzáváme k zadlužení. Budeme se samozřejmě snažit získat i dotace na různé věci,“ informoval starosta Horní Blatné Robert Petro.

Radnice by se letos podle starosty chtěla zaměřit na projekty, které by měly zlepšit jak vzhled města, tak i jeho propagaci. „Chystáme například rekonstrukci komunikací a také revitalizaci místního náměstí, což je určitě potřebný projekt. Na tyto věci budeme žádat o dotace z Evropské unie. Zároveň chceme také zrekonstruovat střechu radnice a kotelnu místní školy. Rovněž chceme udělat nové propagační materiály, které by podpořily cestovní ruch v Horní Blatné. S tím souvisí také oprava rozhledny na Blatenském vrchu,“ doplnil starosta.

Dále by se podle plánů města mělo pracovat i nadále na obnově místní hřbitovní kaple, která už se odborně rekonstruuje několik let. „Budeme žádat o dotaci na ministerstvu,“ potvrdil Petro.

Ze hřbitovní kaple by se v budoucnu měla stát galerie, kam by se umisťovala například díla, která každoročně tvoří výtvarníci na pravidelném výtvarném plenéru. Lepšího vybavení by se měli dočkat i místní hasiči. „Budeme žádat o podporu kraj,“ přislíbil starosta.

„Určitě je dobře, že se město snaží podporovat a rozvíjet cestovní ruch, protože Horní Blatná má určitě co nabídnout. Důležitá je ale i rekonstrukce komunikací a náměstí, to je potřebné,“ uvedl jeden z místních.