Sjezdovky i běžecké trasy se doslova koupaly ve slunci, a skvělého počasí si tak užívali všichni, kteří se rozhodli silvestrovský den strávit na lyžích. V obležení byly sjezdovky na Perninku, na Božím Daru, na Klínovci, ale také v Potůčkách.

Přestože do hor na Silvestra vyrazily stovky, a možná dokonce pár tisíc lyžařů a majitelé areálů očekávali nápor, jaký už dlouho nepamatovali, všude panovala skvělá nálada, pohoda a úžasná atmosféra.

„Je to skvělé. Sněhu není ani moc, ani málo, prostě tak akorát. Takhle prožít poslední den v roce je prostě perfektní,“ pochvaloval si lyžařské podmínky Lukáš, který přijel do Krušných hor s rodinou až z Polska.

Ani čekací doba na sjezdovkách nebyla příliš dlouhá. Někteří lyžaři využili výborného počasí a zářícího slunce, sundali lyže a na chvíli dali přednost opalování. Skvěle si poslední den v Krušných horách užívaly i děti. Dětské sjezdovky byly doslova v obležení a instruktoři i rodiče měli s malými lyžaři plné ruce práce.

Jediným problémem, s nímž se museli vypořádat všichni, kteří do hor na Silvestra vyrazili, bylo parkování. Bez komplikací řidiči parkovali jenom v Potůčkách.

„Nejhorší situace byla den před Silvestrem. Dnes už to tak kritické není. Ale situaci budeme muset řešit,“ uvedl Jan Horník, starosta Božího Daru.

Starosta Horník ještě dopoledne na Silvestra pracoval. „Navštívil nás ministr Cyril Svoboda a projednávali jsme některé věci,“ vysvětloval starosta, který ještě v poledne kontroloval situaci a dopravu v centru horské obce.