Akce, v jejímž rámci vyroste i multifunkční bazén pro veřejnost, odstartovala v úterý, tedy 11.11 v 11 hodin 11 minut.

„Snažíme se vše dělat co možná nejlépe. Nemám důvod myslet si, že by ani tento projekt neměl dopadnout na jedničku,“ komentoval symbolický start rekonstrukce Eduard Bláha, generální ředitel Léčebných lázní Jáchymov.

Přestavba Agricoly má být podle Bláhových slov základem pro pomyslnou sněhovou kouli, na kterou se budou se svými aktivitami nabalovat další jáchymovští podnikatelé.

„Krátkodobý návštěvník lázní hledá i jiné služby než pouze léčebné procedury. Předpokládáme, že ty se mu budou snažit další jáchymovští podnikatelé nabídnout. Rekonstrukce našeho objektu by měla být impulsem pro to, aby se lyžování dostalo více do centra Jáchymova. Příznivci zimních sportů hledají i jiné formy relaxace. A když budou mít bazén v Jáchymově, proč by trávili čas jinde,“ netajil se Bláha jedním z cílů projektu.

Část prostředků získala jáchymovská lázeňská organizace z rozpočtových prostředků Regionální rady soudržnosti Severozápad. „Dostali jsme 40 procent původně plánovaných rozpočtových nákladů, což je přibližně 26,6 milionu korun. Celkový rozpočet se pohybuje kolem osmdesáti milionů korun. Zbylou část prostředků uhradíme z vlastního rozpočtu,“ podotkl generální ředitel.

Do podzimu příštího roku vyroste v Lázeňském centru Agricola nový multifunkční bazén se saunovou částí.

„Součástí projektu je mimo jiné bazén se dvěma plaveckými drahami, dětský bazének či tobogan. Rozšíření se dočká parkoviště pro návštěvníky,“ přiblížil projekt Bláha. Bez zajímavosti není ani fakt, že v komplexu najde uplatnění šest nových zaměstnanců — čtyři plavčíci, pokladní a uklizečka.