Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'Hospodařte vyrovnaně,' vzkazuje hejtman Josef Novotný vedení krajské nemocnice

Karlovarský kraj — Zdravotním sestrám s malými dětmi by mělo pomoci chystané zřízení takzvaných mikroškolek přímo v nemocnicích.

10.1.2009 4
SDÍLEJ:

Krajští radní udělali tečku za spekulacemi o budoucím osudu karlovarského kardiologického oddělení. To se rušit nebude. (Ilustrační foto.)Foto: Petr Kozohorský

Každého čtvrt roku bude management Karlovarské krajské nemocnice předkládat zřizovateli, tedy Karlovarskému kraji, výsledky hospodaření. To musí být podle požadavků vedení kraje vyrovnané. Tak zní jeden z pěti požadavků hejtmana Josefa Novotného do doby, než spatří světlo světa nová koncepce Karlovarské krajské nemocnice.

Opatření, která přijali krajští radní, mají ovšem také zaručit, že zůstane zachován stávající rozsah poskytované péče ve všech třech nemocnicích.

„Předchozí management nemocnice nekoncepčně rušil oddělení v nemocnicích,“ konstatovala Berenika Podzemská, krajská radní pro zdravotnictví. K požadavku vyrovnaného rozpočtu potom řekla: „Karlovarská nemocnice dokázala pracovat jako jedna ze čtyř nemocnic v republice s vyrovnaným rozpočtem. Ublížila jí fúze se zbylými dvěma krajskými nemocnicemi a právě přístup České zdravotní, která se nechovala jako správný hospodář. Akciová společnost musí vygenerovat zisk, který je zapotřebí pro provoz nemocnic. To je úkol nového vedení společnosti. Investiční peníze je jiná otázka.“

Rada kraje udělala rovněž tečku za spekulacemi o zrušení karlovarské kardiologie. „Zůstane zachována. Byl to můj osobní požadavek, který vzešel z jednání s primářem Michalem Paďourem,“ ubezpečil hejtman Novotný.

Radní rovněž chtějí řešit nelichotivou personální situaci ve všech nemocnicích. „Vypisujeme výběrové řízení na personálního ředitele. Nevylučujeme rovněž možnost, že budeme spolupracovat s personální agenturou, která by měla zajistit kvalifikovaný personál,“ upřesnila Podzemská.

Dalším mechanismem, který by mohl zlepšit personální situaci v nemocnicích, jsou takzvané mikroškolky. První by měla vzniknout v Sokolově, další pak v Karlových Varech.

„Zdravotním sestrám s dítětem by tyto školky měly umožnit co možná nejčasnější návrat z mateřské dovolené, byť na zkrácený pracovní úvazek. S primátorem Karlových Varů rovněž jednáme o možnosti zřízení ubytovny pro střední zdravotnický peronál,“ doplnila krajská radní pro zdravotnictví.

Koncepce dalšího fungování Karlovarské krajské nemocnice by měla být hotová do dubna letošního roku. „Její znění budeme nejdříve konzultovat s odborníky, později dáme slovo i laické veřejnosti,“ doplnil hejtman Karlovarského kraje Novotný.

Autor: Petr Kozohorský

10.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Snímky z místa požáru na dálnici D6.
5

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti. Volit sem přišla i hejtmanka Jana Vildumetzová a ministr dopravy Dan Ťok.

Volební účast je zatím průměrná

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Jak zajišťuje městská policie bezpečnost občanů a jejich hlasů během voleb?

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení