V souvislosti s reorganizací vedení jednotlivých krajských nemocnic se loučili v těchto dnech jejich ředitelé.

Jiří Štefan z karlovarské nemocnice tak učinil v rámci posledního letošního primářského sboru. „Samozřejmě, že jsem si pozval i vrchní sestry, abych se s nimi také rozloučil, ale vazbu na karlovarskou nemocnici úplně nepřerušuji,“ řekl deníku Štefan. Ten sice odchází od ledna do ostrovské nemocnice na funkci náměstka pro léčebně preventivní péči, ale v Karlových Varech bude i nadále sloužit odborné endoskopické pohotovosti.

Oficiální rozloučení odstupujícího vedení sokolovské nemocnice se všemi primáři jednotlivých oddělení se uskutečnilo v prostorách zdravotnického zařízení. Ředitelka nemocnice Věra Procházková zůstává po svém odvolání jako lékařka na oddělení ARO. Ve své řeči hodnotila své sedmileté působení ve vedení nemocnice.

„Od různých sponzorů, města Sokolova a dalších subjektů se nám za tu dobu podařilo získat kolem padesáti milionů korun. Určitě se nemusíme stydět za oční oddělení včetně kataraktové školy, ortopedii, špičkovou magnetickou rezonanci či mamograf,“ uvedla Procházková.

Přítomná tajemnice sokolovské radnice Miroslava Kurcová slíbila podporu města i nadále.

Končí i Josef Ferenc, výkonný ředitel Karlovarské krajské nemocnice, který tu působil rok. „Když mě v týmu nechtějí, pak nevím, co bych tady dělal,“ vyjádřil se už před časem Ferenc, který se vrací do svého bydliště na Moravu.

Petr Zahradníček, Dita Urešová