Devatenáctiletý chlapec si totiž na sjezdovce vážně zranil hlavu. „Ohledání lékaře na místě v pondělí večer prokázalo, že mladík utrpěl mozkomíšní zranění, a musel být proto letecky transportován do Fakultní nemocnice v Plzni,“ informoval Lukáš Hutta, mluvčí Záchranné zdravotnické služby Karlovarského kraje.

Podle Renaty Jenšíkové, mluvčí plzeňské nemocnice, zatím chlapec zůstává pod dohledem lékařů. „Je stále v naší nemocnici, ale ve stabilizovaném stavu,“ uvedla mluvčí Jenšíková.

Starosta Abertam Zdeněk Lakatoš má k případu podrobnější informace. „Hoši ve věku kolem dvaceti let se vypravili po zavírací době na vlek s gumovým člunem a jeden z nich se zranil o kovový sloup. Takovou mám zprávu,“ uvedl starosta Lakatoš. „Naše sjezdovka není nikterak nebezpečná a během povozu s ní nejsou žádné problémy. Riskantní bylo, že se chlapci vypravili na sjezdovku po skončení provozních hodin. To bylo neuvážené,“ vysvětlil Lakatoš.

Náčelník Horské služby Rudolf Chlad řekl, že v okolí Silvestra úrazů na horách výrazně přibylo.

„U tohoto konkrétního případu jsme nezasahovali, lidé volali rovnou záchranku, ale hory jsou teď přeplněné, a bohužel někteří z nich zapomínají na opatrnost,“ tvrdí Chlad. „Na horách jsou pro lyžování téměř ideální podmínky a můžeme sem všechny pozvat. To ale neznamená, že lze riskovat. Lidé musejí být opatrní a k sobě tolerantní,“ dodává.