Začátek listopadu je sice tady, ale na příchod zimy v horských střediscích si milovníci zimních sportů budou muset ještě počkat. Na Božím Daru leží deset centimetrů sněhu, který se ale kvůli promáčené půdě na zemi zřejmě neudrží.

Už teď se ale lidé mohou těšit na některé novinky. Dobrou zprávou pro ně je i to, že Tělovýchovná jednota Jáchymov, která provozuje vleky v okolí božídarského Neklidu, nebude na letošní sezonu zdražovat permanentky. Ke zdražování nepřistoupili ani v perninském areálu.

„Největší novinku, kterou měla být výstavba nové sedačkové lanovky, se nám letos bohužel nepodařilo realizovat. Rozšířili jsme ale zasněžování za hotelem Praha. Další novinkou je nový stroj, který za třináct milionů korun koupilo město Boží Dar. Jde o nejmodernější stroj, kterým budeme moci upravit nejen sjezdové, ale i běžecké tratě,“ informoval předseda Tělovýchovné jednoty Jáchymov Otakar Štika.

Ceny permanentek na božídarských sjezdovkách, které TJ Jáchymov provozuje, pro tuto sezonu zůstávají stejné. „Dospělí zaplatí 380 korun za celodenní jízdenku, děti 260. Navíc pro návštěvníky, kteří budou ubytováni v krušnohorských střediscích více než tři dny, připravujeme slevový balíček,“ dodal Štika.

Skiareál Klínovec sice o šest procent zvedá cenu dvoudenní jízdenky pro děti, ale pro návštěvníky připravil celou řadu novinek a zlepšení služeb. „Jde o zdražení jízdenky pouze v hlavní sezoně. Zvedli jsme výškový limit dětí na 150 centimetrů a ty za dvoudenní permanentku zaplatí místo 690 korun 730. Zároveň jsme ale vylepšili zasněžovací systém a stravovací služby. Zavedli jsme také skibusy a on–line předprodej jízdenek na sjezdovky. Od pěti do dvaceti dnů jsou přenosné a může je tak využívat vlastně kdokoliv,“ uvedl závěrem Martin Píša.

(jako, iva)