„Stav je neúnosný a pokud z Krajského úřadu Karlovarského kraje nepřijde příslib obnovy, jsou lidé odhodláni komunikace na určitou dobu zablokovat,“ uvedl Robert Petro, starosta Horní Blatné.

„S vlastním autem bych na tyto silnice vůbec nevyjela. Díry jsou natolik velké, že v jednom úseku od abertamské křižovatky jsem musela vjet do protisměru. Jinak bych auto prostě zničila. Stav komunikací je už natolik děsivý, že se řidiči varují navzájem,“ uvedla Jiřina Zemanová.

Starosta Petro dodal, že petiční akce bude trvat do konce dubna. „Zatím se sbírají podpisy. Poté chtějí lidé dokument zaslat na krajský úřad.“

Podle Petra Šťovíčka, zástupce ředitel Krajské správy a údržby silnic, se začne s opravami komunikací v Krušných horách v nejbližší době. „Ihned, jak se rozjedou obalovny, začneme s frézováním,“ vysvětlil. Zdůraznil, že další opravy mají silničáři v plánu, závisí to ovšem na financích, které mají k dispozici. „Opravíme silnici na náměstí v Abertamech, zbytek ale musí z dotací zainvestovat město. Rekonstrukce se bude týkat i silnice od Abertam směrem ke křižovatce až po odbočku na Plešivec,“ doplnil.

Oprava průtahu z Perninku do Horní Blatné je podle ředitele krajské správy a údržby silnic závislá na dotacích z operačního programu česko-německé spolupráce, o něž města budou teprve žádat.