Podle předpovědi bude o víkendu na horách příjemné počasí a také díky tomu očekávají provozovatelé velký zájem ze strany lyžařů.

„Všechny sjezdovky jsou u nás otevřené a na víkend skvěle připravené. Návštěvnici se tedy mohou těšit na báječné lyžování,“ uvedl Vladimír Kubů, provozovatel horského střediska v Nových Hamrech. Ten zároveň potvrzuje, že hojně navštěvované běžecké tratě se snaží stále upravovat. „Na své si přijdou i běžkaři. Tratě jsou nově upravené, navíc i počasí je výborné,“ dodal provozovatel.

Ideální podmínky pro lyžování hlasí také provozovatelé areálu na Neklidu.

„U nás je příjemné počasí. Svítí sluníčko, takže si myslím, že lyžařů dorazí hodně. Na sjezdovkách je zhruba metr sněhu, velké množství je stále ještě technické. Běžecké tratě jsou již tradičně v ideálním stavu, přesto je neustále upravujeme a zkvalitňujeme“ řekl Otakar Štika, předseda TJ Jáchymov provozující areál na Neklidu.

Na Božím Daru se překvapivě otepluje, ale sjezdovky jsou zatím stále upravené.

„Teplota se u nás pohybuje těsně nad nulou a opět svítí sluníčko. Všechny sjezdovky jsou pro návštěvníky otevřené, takže ti si mohou vybírat, kde si zalyžují. Běžecké tratě jsme upravovali již během týdne, aby byly připravené na víkend,“ uvedla Alena Formáčková, referenta z Infocentra na Božím Daru.

Lidé potvrzují, že pobyt na horách je v zimním období zřejmě tou nejlepší volbou.

„Přes týden nestíhám jezdit lyžovat, protože pracuji a pak se věnuji dětem. O víkendu vyrazím na hory s dětmi, spíš si jen tak zablbnout a druhý den mi je pohlídá mamka a s manželem budeme mít na lyžování klid. Tahle kombinace je výborným řešením pro všechny,“ uvedla Karla Burdová z Teplé.