Zaměstnanci Inspekce Ministerstva kultury přijeli minulý týden přímo do Kyselky, aby zjistili, jak se věci mají. Zde se setkali nejen s majiteli komplexu z pražské společnosti C.T.S. Duo, ale i s úředníky oddělení památkové péče karlovarského magistrátu. Redakci o tom informoval spolumajitel lázní Petr Dostál.

Jen redakce Karlovarského deníku obdržela od začátku roku tento dokument (přímý odkaz ke stažení ZDE; "mattoni.pdf") z několika různých adres. „Ano, i my jsme ho dostali. Někteří odesílatelé byli hodně kritičtí, jiní se slušně ptali, jak se věci mají,“ uvedl Dostál.

C.T.S. Duo koupilo už zdevastované lázně teprve v roce 2005 v konkurzu na majetek Shamila Chalitueva, bývalého vlastníka. Ani ten však nebyl prvním majitelem objektu po nevydařené privatizaci z počátku devadesátých let, která má dnešní stav památky na svědomí.

„Některé samotné podrobnosti současného stavu neznali ani inspektoři, a tak zde provedli kontrolu. Tento týden bychom měli dostat protokol inspekce,“ upřesnil spolumajitel lázní.

Konstatoval, že dokument vůbec nepomohl celkové situaci kolem této památky. Jeho autor se už ale společnosti omluvil. „Už takto je plánovaná rekonstrukce lázní velmi náročná, co se týče příprav. Navíc ne všichni věří, po zkušenostech z minulosti, že to s ní myslíme vážně. Příliš nám to tedy opravdu nepomohlo,“ postěžoval si Dostál.