Dalších dva a půl milionu lidí pak vidělo loketský motokros živě na internetu. Závody v loketských serpentinách prý patří mezi nejatraktivnější z celého seriálu. Letos se o tom budou moct příznivci motoristického sportu přesvědčit o víkendu 9. a 10. srpna.

„Je to druhá největší motoristická událost v republice, hned za GP silničních motorek v Brně,“ tvrdí Dvořák.

Podle něj rok co rok stoupá sledovanost i počet návštěvníků závodů. Letos očekává, že se do Lokte přijede podívat dvacet pět tisíc diváků. Vstupné ale zůstává stejné jako v loňském roce. Za dvoudenní vstupenku zaplatí návštěvníci 700 korun, jen sobotní vstupné stojí 500 korun a pouze nedělní lístek, kdy se jedou hlavní závody, vyjde na 600 korun. Děti platí 100 korun, zdarma pak mají motokros děti do sto dvaceti centimetrů výšky. Vstupenky do depa jezdců se kupují zvlášť.

„Vstupné na všechny závody seriálu v zahraničí je sice oproti nám podstatně dražší, ale nechceme nijak dramaticky navyšovat ceny. A to ani přesto, že zhruba polovina návštěvníků je právě z ciziny,“ slibuje pořadatel a dodává: „Pro návštěvníky motokrosu je opět připravené parkoviště na louce mezi motokrosovým areálem a Jenišovem. To bude hlídané nejen bezpečnostní agenturou a policií, ale i kamerami. V neděli po závodech pak bude policie provádět namátkové kontroly odjíždějících aut. Dostali jsme povolení k uzavírce silnice od loketské kapličky až do Jenišova. Projedou zde pouze autobusy. Silnice bude uzavřená od pátku od 16:00 hodin do neděle do 16:00 hodin,“ vzkazuje Dvořák veřejnosti.

Doprovodný program závodů bude probíhat pouze v motokrosovém areálu. Amfiteátr ve městě tak zůstane prázdný. Na závodišti budou hrát v sobotu večer dvě kapely a hodinu před půlnocí ozáří nebe nad Loktem očekávaný velký ohňostroj.

Rozpočet loketských závodů je 12 milionů korun. Zhruba polovinu prostředků dodali sponzoři, zbytek by měl vydělat prodej vstupenek.

Program motokrosu

SOBOTA
10:00 – 14:40 volné tréninky a zkoušky startů
15:00 – 16:30 kvalifikační závody třídy MX2
16:30 – 17:00 měřené tréninky třídy MX1
17:15 – 18:00 kvalifikační závod poslední naděje třídy MX2
Od 20:00 večerní program v areálu závodiště – hudba v obřím stanu, ohňostroj

NEDĚLE
9:00 – 10:20 zahřívací jízdy tříd MX1 a MX2
12:10 první závod třídy MX2
13:10 první závod třídy MX1
15:03 druhý závod třídy MX2
16:03 druhý závod třídy MX1
Vyhlášení vítězů bude okamžitě po dojetí druhých závodů

(mks)