Lyžování po Velikonocích zcela jistě končí. Poslední možnost k dobrému lyžování mají lyžaři v areálu Novako a na Klínovci, kde se navíc uskuteční karneval na lyžích.

„Sněhu už není moc, ale na lyžování to bude ještě stačit. Novako ukončí svůj provoz po Velikonocích, tedy 5. dubna. Areál má otevřeno vždy od 9 do 16.30 hodin. Po svátcích tedy lyžování na Božím Daru končí,“ uvedla Alena Formáčková, referentka božidarského infocentra.

Lyžaři si přijdou na své také v Potůčkách. Zdejší areál ukončí provoz také po Velikonocích. „Sníh je, ale lidí již chodí velice málo. O Velikonocích máme otevřeno a je to již zcela jistě poslední možnost si zalyžovat,“ uvedl provozovatel Marek Plachý.

Tradičně se rozhodli ukončit lyžařskou sezonu na Klínovci. V sobotu od 11 hodin se tam koná Karneval na lyžích. Kromě toho je pro návštěvníky připraven bohatý program, kde nebudou chybět hry pro děti, tombola ci koncert kapely Imodium, který začíná v 15 hodin.

Ovšem ani tyto akce lidi už moc nelákají. „Já už mam lyže uklizené. Navíc jsou velikonoce, to nebudu moct řídit, natož lyžovat,“ uvedl Jan Sučný z Karlových Varů.