Postaral se o to Bulhar Vasil Kolev, který odbornou porotu zaujal svým nápojem, jemuž dal jméno Grappatoni. „Prostě jsem ten recept vymyslel, udělal a nápoj mi zachutnal. Zkusil jsem tedy štěstí na soutěži a povedlo se,“ řekl po vyhlášení vítězů pětatřicetiletý barman z Varny.

Mimochodem: podnik, v němž pracuje, je podle jeho slov zapsán v Guinnessově knize rekordů jako největší koktejlový bar na světě. Najednou v něm může drinky popíjet 1 227 lidí.

Vítěz letošní soutěže Mattoni Grand Drink zvolil úplně jinou filozofii, než si vybral vloni Ital Alfonso Miniero, který sáhl pro přísady mezi zeleninu. Konkrétně si vybral celer. Vasil Kolev zůstal věrný tradičním ovocným přísadám. A tak jeho vítězný nápoj obsahuje vedle povinné minerální vody Mattoni ještě mango sirup, pink grapefruit, liči sirup, ananasovou šťávu a bílé hroznové víno. Jako ozdobu pak použil bambus, mrkev, červenou řepu, jablko a mango.

Exkluzivní novinkou letošní Mattoni Grand Drink byla grandiózní koktejlová noc. V jejím průběhu se od pátečního večera do sobotního brzkého rána utkalo šestnáct nejvyhlášenějších pražských barů. Nejlepším barem a vítězem Mattoni Grand Bar se stal Cloud 9.

„Průběh páteční noci nás velmi potěšil, a dokonce překonal naše očekávání. Chtěli jsme lidem přiblížit nejen umění špičkových barmanů, ale také jim ukázat, jak slavit zdravě a moderně. Zájem byl takový, že v některých barech opravdu hrozilo, že Mattoni už nebude, ale nakonec jsme vše zvládli,“ usmíval se při slavnostním vyhlášení výsledků v Obecním domě Alessandro Pasquale, generální ředitel Karlovarských minerálních vod.

Soutěž Mattoni Grand Drink se každoročně stává místem, kde si dává dostaveníčko řada českých celebrit. Letos všem filmovým hvězdám a hudebníkům „vypálila rybník“ světová topmodelka Hana Soukupová, která kvůli soutěži přiletěla z Ameriky i s manželem. Hana se stala tváří Karlovarských minerálních vod poté, co natočila reklamu, v níž ji tvůrci trikově oblékli do šatů ušitých z minerálky.