Osmnáctiletý motokrosař Michael Špaček, který při mezinárodním mistrovství České republiky družstev v Lokti utrpěl těžké zranění hlavy, v noci na pondělí zemřel. Informovala o tom jeho rodina na webových stránkách týmu Goldfren. „Všichni, kteří jste si vážili, znali i neznali osobně Míšu Špačka, musíme vám bohužel sdělit, že náš Míša v pondělí ráno po druhé hodině podlehl v plzeňské fakultní nemocnici následkům úrazu,“ sdělil na internetu otec Stanislav Špaček.

V prohlášení dále zmínil úspěchy svého syna. „Pro ty, kteří se zajímali o jeho sportovní dráhu bychom rádi připomenuli, že se v roce 2007 stal juniorským mistrem Evropy v 2-T kategorii,“ uvedl Špaček.

„V neděli, těsně před jeho odchodem, obsadil v nejlépe obsazeném mezinárodním mistrovství Německa Youngster kategorie celkové jedenácté místo. Tohoto mistrovství se zúčastňuje sto dvacet mladých jezdců do 21 roků z celé Severní Evropy a přestože se Míša posledního závodu nemohl zúčastnit, obsadil toto krásné místo. Čest jeho památce,“ dodal otec.

Michael Špaček havaroval v Lokti při závodě na jednom z posledních skoků, kdy se náhle zastavil motor jeho kawasaki, který ho pak při pádu zasáhl do hlavy. Jezdec utrpěl vážné poranění hlavy, frakturu ruky a zástavu srdce. Po několikaminutovém oživování zasahujícími záchranáři byl letecky transportován do nemocnice. Zde ho lékaři udržovali v umělém spánku. „Bez souhlasu rodiny nemůžeme podávat žádné bližší informace,“ řeklamluvčí Fakultní nemocnice v Plzni Renata Jenšíková.

Známí a přátelé rodiny nyní na stránkách týmu vyjadřují upřímnou soustrast. „Stále jsem čekal a doufal, že z nemocnice budou přicházet pozitivní informace o Míšově zdravotním stavu, ale bohužel se tak nestalo. Je mi to moc líto, ztratili jsme našeho kamaráda a jednoho z předních motokrosových jezdců naši republiky,“ reagoval například Aleš Drlík.